OLS: Finiš delo pokvario

Prava je šteta što omladinci Radničkog svoju najbolju igru na gostovanjima u dosadašnjem delu sezone nisu krunisali osvajanjem bodova. Do 75. minuta su imali vođstvo, ali su crveno-beli dodali i gas i za manje od deset minuta preokrenili rezultat u svoju korist: Crvena zvezda – Radnički Niš 4:2.

Od samog početka su omladinci Radničkog krenuli ofanzivno ka golu domaćina. Pravo je čudo kako nisu već u 2. minutu poveli kada je Arsić bio neodlučan ispred nebranjene mreže Savića. U 18. minutu stopostotnu šansu nije iskoristio Lazar Mitrović, ali je zato minut kasnije krunisao odlično dodavanje Topalovića i matirao golmana Crvene zvezde za 0:1.

Domaći su došli do izjednačenja u 42. minutu. Nakon kornera, na odbijenu loptu natrčao je Maksić, uputio jak udarac ka golu Stojiljkovića, a lopta je pogodila prečku i odbila se, po mišljenju arbitara na današnjoj utakmici, iza gol linije. Uzalud su Nišlije protestvovale, morale su da krenu sa centra. Na poluvremenu je bilo 1:1.

U 51. minutu Pešić je evro-golom iz slobodnog udarca ponovo doveo Radnički u vođstvo, koje je uspeo da održi sve do 75. minuta.

A onda je, u poslednjih 15 minuta, Zvezda načinila preokret. Najpre je Panović izjednačio, potom je, u Jokić u 80. minutu bio precizan, a tačku na pobedu crven-belih stavio je Cvetković u 84. minutu pogodivši same raklje. Tim evrogolom stavljena je i tačka na ovu utakmicu.

Šteta je što niški dvojac u napadu Lazar Mitrović i Lazar Nikolić nisu iskoristili još neku od stopostotnih šansi koje su imali.

Prvenstvo u ovom rangu se nastavlja u martu 2017. godine, kada je na programu 17. kolo, a omladinci Radničkog dočekaće imenjaka iz Pirota.