22.09.2017 Administrator

Radnički trijumfom započeo sezonu!

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru prvog kola Super B lige za muškarce savladali ekipu Bele Palanke rezultatom 24-23, poluvreme 15-10 i tako upisali prve prvenstvene bodove protiv velikog rivala.

Opterećeni važnošću utakmice Kragujevčani su započeli utakmicu stegnuto.Nakon početnog vođstva gostiju 1-2 na izjednačenje se čekalo 8 minuta (2-2,10-ti minut).Serijom 5-0 i čvrstom igrom u odbrani domaći dolaze do prvog osetnog vođstva 6-2 u 15-tom minutu igre.Samo na momente gosti su uspevali da pariraju raspoloženom domaćinu u čijim redovima je dominirao nesavladivi Ognjen Jovanović i na poluvreme se otišlo sa velikih 5 golova prednosti 15-10.

Posle početnih 0-2 za Belu Palanku na startu drugog poluvremena,Radnički preuzima inicijativu,golman Jovanović „spušta roletnu“ tako da je u 49-om minutu na semaforu najvećih 8 golova prednosti 21-13.Do kraja utakmice domaći igrači su rutinski održavali prednost i uprkos padu u igri u poslednjih 5 minuta igre zasluženo slavili.

Kod domaćih je najefikasniji bio Stefan Stanojev sa 6 golova a u stopu ga je pratio Miloš Simić sa 5.Kod gostiju se golgeterski istakao Aleksandar Pavlović sa 7 postignutih golova.

RK Radnički 1964 – ORK Bela Palanka

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 300
Sudije: Danijel Trivković,Boriša Milosavljević
Sedmerci:  Radnički 4(3), Bela Palanka  2(2)
Isključenja: Radnički 6 min, Bela Palanka  4 min
Igrač utakmice: Ognjen Jovanović

Radnički 1964  : Blagojević, Milosavljević 1, Stošić 1, Ristić, Dobrosavljević 3, Radivojević 4, Knežević, Ilić 1, Simić 5, Stevanović 1,  Radenović, Stanojev 6, Poskurica 1, Bogdanović 1, Jovanović ( 18 odbrana), Janićijević.

Bela Palanka : Lilić, Pavlović 7, Mitić, Stoilković 4, Nikolić 2, Đorđević 1, Veljković 1, Ranđelović 1, Stanković ( 6 odbrana), Ristić 4, Milanović 2, Tenkeš, Urošević 1, Todorović, Lazić ( 10 odbrana).

Ekipa Radničkog će ugostiti ekipu Dubočice iz Leskovca u narednog vikenda u okviru drugog kola Super B lige za muškarce.

Radnički 1964 24 : 23 Bela Palanka
Dubočica 54 31 : 19 Priboj
Planinka Prolom voda 32 : 26 Karađorđe
Vranje 1957 37 : 32 Hajduk Veljko
Zlatar 21 : 26 Novi Pazar
Lokomotiva 26 : 27 Topličanin