Retrospektiva: Super B liga "Istok - Zapad" - 18. kolo

09.05.2021 – 19:00 RK Topličanin - RK Jagodina 32:19 (15:12)

Rukometaše Jagodine dosta je poremetio nerešen ishod u 16. kolu protiv Žitorađe te su nastavili sa lošim rezultatima. Prošlo kolo je slavila Bela Palanka u Jagodini a u ovom 18. kolu Jagodinci su bili gosti u Prokuplju gde su posle 60 minuta poraženi rezultatom 32:19. Setimo se 7. kola kada je ekipa Jagodine porazila ovu ekipu 29:27 a sada su se igrači Miljana Manića revanširali. Jagodinu je sada zvanično preuzela Ljiljana Matić jer je trener Marko Marković dao ostavku na mestu trenera zbog velikih obaveza sa ŽORK Jagodinom 2. Jagodinci su vodili 5 minuta na ovoj utakmici a potom su se brzo domaći konsolidovali i kako je vreme odmicalo gol razlika je stalno rasla. Čak 6 igrača Jagodine imaju manje od 18 godina i ovo im je prvi nastup u Super B ligi. Iskusni domaćin nije dozvolio “Ćuranima” da se rastrče te su do poluvremena održavali prednost. U drugom poluvremenu gosti su ostali bez snage, a iskusni Jelić i Stanojević nisu mogli sami da igraju to jest podrške golobradih igrača nije bilo. Već u 40. minutu bilo je 23:13 gde je bilo jasno da će bodovi ostati u Prokuplju. Na kraju zaslužena pobeda domaćina. Najefikasniji kod gostiju bio je Aleksandar Stanojević sa 8 golova dok su domaće do pobede vodili sa 5 golova Nikola Milosavljević i Luka Nikolić. Za igrača utakmice proglašen je golman domaće ekipe Stefan Jovanović koji je bio nerešiva enigma za Jagodince. Utakmicu su sudili Nikola Vasilijić i Predrag Zdravković (Niš – Leskovac) a delegat je bila Valentina Stanković.

09.05.2021 – 17:00 RK Bela Palanka - RK Žitorađa 34:30 (20:14)

Iako je ova utakmica bila okarakterisana kao derbi začelja, Bela Palanka se nije mučila sa Žitorađanima. Od samog početka su igrači Vladimira Nikolića nametnuli svoj ritam i već u 10. minutu imali 7:3. Pokušao je Dragan Nikolić da razbudi svoje igrače a Belopalančani u 20. minutu podižu ritam i imaju 15:7. Blagi pad je usledio u poslednja 5 minuta prvog dela i gosti prilaze na -6. Mnogo bolje su odigrali gosti drugo poluvreme ali snage za preokret nije bilo. Na kraju pobeda domaće ekipe rezultatom 34:30. Kod gostiju po 6 puta su se upisivali Veselin Maljević i Adrej Nedeljković. Kod domaćih po 7 puta u listu strelaca su se upisali Milan Urošević i Luka Potkonjak koji je bio proglašen za igrača utakmice. Pravdu na ovoj utakmici delio je sudijski par iz Leskovca, Miloš Radojičić i Predrag Marinković. Delegat je bila Ivana Jovanović iz Zaječara.

08.05.2021 – 19:00 RK Zlatar – RK Priboj 26:24 (11:13)

Vrlo zanimljivu utakmicu gledali smo u Novoj Varoši gde je ekipa Vladimira Đenića dočekala poslednjeplasiranu ekipu iz Priboja. Zlataru ovi bodovi ništa nisu značili dok je Priboju bilo veoma bitno da se udalje sa 11. mesta ako se zakomplikuje situacija u plej – autu ARKUS lige. Od samog početka Haris Strujić je na teren poslao najjače snage i kako je vreme odmicalo gol razlika je rasla (8:12 – 24. minut). Imali su šansu domaći da smanje gol razliku na samo -1 a sjajan je bio golman Priboja koji nije to dozvolio. Što se tiče drugog poluvremena Do 50. minuta su se držali gosti a potom u vođstvo prelaze rukometaši Zlatara i do kraja održavaju prednost koja je iznosila +2 (26:24). Boris Zečević je postigao 7 golova što je bilo dovoljno da se upiše trijumf a kod gostiju Marko Ćirković je upisao 9 golova. Za igrača utakmice proglašen je Milan Arsić koji je bio precizan 5 puta. Sudije su bile Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević iz Valjeva. Delegat je bio Goran Sokolović iz Kraljeva.

08.05.2021 – 19:00 RK Jastrebac – RK Kuršumlija 28:25 (17:12)

Komšijski derbi je odigran u Blacu i nakon 60 minuta igre Jastrebac je iznenadio favorizovanu Kuršumliju 28:25 (17:12) i tako upisao 8. pobedu iz 18 utakmica. Kuršumlija je odavno ostala bez šansi da se bori za ARKUS ligu tako da je Avram Ilić u ovoj utakmici mešao karte. Nemanja Todorović je iskoristio opuštanje Kuršumlije i do poluvremena je Jastrebac imao velikih +5. U drugom delu su gosti zapretili u par navrata ali to nije bilo dovoljno te na kraju bodovi ostaju u Blacu. Kod gostiju Stefan Jovanović je postigao 7 golova. Kod domaćina blistali su braća Hadžić sa 7 golova a za igrača utakmice proglašen je Darko Hadžić. Utakmicu su sudile Nišlije, Luka Petrović i Jovan Cvetković. Kontrolu suđenja vršio je Goran Zdravković iz Leskovca.

09.05.2021 – 19:00 RK Metalac – RK Hajduk Veljko 19:21 (7:8)

Utakmica koja je mogla da poremeti planove Hajduk Veljku je odigrana u 18. kolu gde su se sastali Metalac i Negotinci koji još uvek traže šansu za ulazak u ARKUS ligu. Baš kao što se i najavljivalo, vrlo tvrda i zanimljiva utakmica bila je odigrana u hali “Ribnica” a iskustvo gostiju je bilo od vitalnog značaja i bodovi su otišli u Negotin. Goran Veselinović je dobro spremio ekipu za ovaj a mnogi su se nadali da baš Metalac može da nanese poraz Hajduk Veljku. Vodili su domaći 15 minuta a potom su izabranici Bećirića i Stevanovića preokrenuli rezultat i na poluvreme se odlazi sa 7:8. Tražili su domaći šansu i u drugom poluvremenu da se približe ali iskustvo u igranju Super B lige je na kraju presudilo i pobeda se nije dovela u pitanje. Na kraju 19:21. Aleksandar Đukić je u domaćem sastavu biio najefikasniji sa 5 golova. Goste je do pobede vodio Danijel Kostić sa 7 golova dok je za igrača utakmice bio proglašen golman Aleksandar Stojić. Derbi su sudili Boban Blagojević i Branislav Đokić iz Jagodine a delegat je bila Mica Savković iz Čačka.

RK Mokra Gora - RK Vranje 1957 10:0 (Službeni rezultat)