MOl Kraljevo: Morava (M) - Žiča 4:1

Mečevi ova dva rivala po pravilu su veoma zanimljivi i sa puno golova i ovo je peti uzastopni meč u Mrsaću sa 5 i više golova.Centralna figura meča bio je napadač domaćih Bojan Četrović, koji je postigao tri gola i bio asistent kod četvrtog a imao još nekoliko dobrih akcija Posebno treba izdvojiti makazice koje su za malo završile pored gola.Gosti su prvi pripretili, ali je mladi Jeftović dobro reagovao i iz dva pokušaja sprečio pogodak. Nakon toga viđena je jedina "sporna" situacija. Naime igrač gostiju Živković igra rukom, sudija pokazuje na belu tačku, gosti se ne mire sa tim reklamirajući da se to dogodilo van kaznenog prostora,bilo kako bilo penal izvodi Četrović i 1:0 za domaće.Nakon toga, domaći su imali još nekoliko pokušaja ali rezultat ostaje nepromenjen sve do poslednjeg minuta prvog dela kada u nezadrživom prodoru Četrović biva oboren za novi penal.Isti igrač ponovo preuzima odgovornost i ponovo pogodak za novu radost.

Drugo poluvreme donelo je obilje uzbuđenja. Najpre je Milenić promašio izglednu priliku, a onda nakon jednog bezazlenog koškanja došlo je do nešto ozboljnijeg sukoba, utrčale su obe klupe i jedan navijač iz Žiče.Epilog crveni karton Mileniću iz Morave a za civila na terenu posla je bilo i za policiju. Tako Morava više od pola sata igra sa igračem manje što gosti koriste i smanjuju rezultat udarcem iz gužve. Nakon toga pogađaju i prečku, ali kao da to razdrmava uspavanog domaćina i kreće prava lavina napada na gol Trifovića. Najpre Mršović koristi odličan prodor i asistenciju Četrovića sa desne strane a onda i Četrović rutinski postiže svoj treći gol na meču.Imali su domaći još nekoliko dobrih pokušaja, ali još jednom treba pomenuti izuzetne makazice Četrovića.Sve u svemu zaslužena pobeda Morave na raskvašenom ali dobro pripremljenom terenu.

Sastav Morave: Jeftović, Ma.Mitrović, Torlaković, Milojević, Mi.Mitrović, Mršović, Miličić, Đurić, Milenić, Četrović (Starčević), Jović (Mirosavić).

Jedinstvo (D) 2 : 1 Vrnjci
Morava 4 : 1 Žiča
Ribnica 2 : 0 Mladost
Mlada krila 0 : 1 Jedinstvo (G)
Granit 1 : 0 Šumadija
Gruža 0 : 2 Polet
Napredak 1 : 4 Olimpik