Kakav meč u Zrenjaninu!

Otišle su sa mnogo strepnje. Maku Ilić smo čuli na putu za Zrenjanin. Strahovala je, a kako i ne bi ! Njen tim krenuo je bez Ivane Savić, Selene Tančić, bez rezervnog golmana Zorice Krstić, u timu nije bilo iskusne  Jovane  Ristić Nikolić. Samo deset igračica  krenulo je jutros na dalek put do Zrenjanina u teskobnom kombiju da u meču sa direktnim rivalom osvoji bodove za prodor u sredinu tabele, za beg iz ,,opasnog,, dela tabele!

Domaće su posle prvog gola gošći preuzele vodjstvo i uvek bile u tesnoj, ali rezultatskoj, prednosti.  U 17. minutu bilo je 11:8 što je bila i najveća razlika. Piroćanke su uspele da anuliraju prednost Zrenjaninki i u 27. minutu najpre izjednače na 14:14, a potom i povedu sa 15:14 i na kraju reše prvo poluvreme golom prednosti.

Pirotski tim, sada pritisnut izazovom da čuva vodjstvo, prevazišao je svoje mogućnosti i odigrao izuzetno borbeno, snažno u odbrani, efikasno, možda najbolje na gostovanju u ovoj sezoni.  Već u 36. minutu videlo se ko je ,,gazda,, utakmice. Pirot je vodio sa 19:16 čime je Proleteru stavljeno do znanja da do kraja ne računaju na planiranu pobedu. Moraće da se mnogo pomuče.

I onda je krenula ,,klackalica”. Domaće bi smanjivale na gol prednosti, naše odgovarale golovima nezadržive Danijele Kričak, kojoj su ,,pomagale,,  Milica Milojić, Miljana Djordjević, Simona  Tančić, Ika Ćirić, Milica Marković.

Borba se rasplamsala. Neizvesnost je porasla kada su domaće u 47. minutu izjednačile na 24:24, da bi Simona Tančić ponovo vratila prednost na našu stranu. I dalje ,,gol za gol,,. U 53. minutu  nerešeno, treba izdržati, 29:29. Miljana Djordjević postiže gol. Pirot se ne daje, naše su ponovo povele. A onda drama na pet minuta pre kraja. Zrenjaninke su izjednačile na 30:30, a potom i povele golom razlike.  Danijela Kričak, trebalo je imati snage, postiže gol u 56. minutu za 31:31., da bi junakinja utakmice Milica Milojić ponovo vratila vođstvo ,,u naše dvorište,,. Pirot vodi sa 32:31, a Danijela Kričak, najbolji strelac utakmice, odakle saga i hrabrost, postiže gol za pobedu u zaista uzbudljivom meču.

Na semaforu 58. minut, Pirot vodi, da li nedostižnih 33:31 za uporne Zrenjaninke?

Dva minuta žestoke odbrane pirotskog tima. Minut pre kraja domaće smanjuju na 33:32, ali bez daha da probiju naš bedem.

Pirot je slavio u gradu rukometa, u meču dve ekipe koje imaju isti broj bodova.  Sada više ne!!!

Piroćanke su nadvisile sebe i pobedile. Tabela sada izgleda još lepše.  Briga o opstanku više nije u mislima.  Prodor ka gornjem delu tabele, zašto da ne !!!?

Bravo za  devojke, trenera Ninu Tošić i neumornu Maku Ilić, predsednicu, koja toliko čini za ovaj tim i ,,igra ,,zjedno sa njima.

Čuli smo se u putu. Strepela je. Mako sve čestitke! Zapevajte za pobedu. Radujte se. Tek će biti ovakvih velikih mečeva. Samo napred!

Super B liga 19.kolo: Proleter – ŽRK Pirot 32:33 ( 15:16)

ŽRK Pirot: M.Tošić, J.Stojanović 1, I.Ćirić 4, Simona Tančić 4, D.Kričak 11,  M.Djordjević 6, M.Milojić 5, S.Antić, M.Marković 2, Pejčić.

Metalac 17 : 37 Zaječar 1949
1 Minaqua 17 16 0 1 32