PLS: Inđija - Metalac 0:0

Premijera u novoj sezoni na Gradskom stadionu u Inđiji je bila potpuno očekivana u duelu dva podjednako kvalitetna kluba. A igrali su Inđija i Metalac, dva tima koji će sigurno konkurisati i ove sezone za visok plasman.

Bila je to prava „rovovska“ bitka za svako pedalj terena, a po tradiciji je to bio više nego tvrd meč. U prvom delu samo tri akcije vredne pažnje. Prva već u 4′ kada je Lukić pokušao da u padu šutira i iznenadi golmana Kostića. Kiković je u 20′ imao i najbolju priliku u prvih 45 minuta igre. Janjić ga je odlično uposlio pasom sa preko 30 metara udaljenosti, Kiković ulazi u kazneni prostor, ali vrlo loše šutira levom nogom iz izgledne pozicije za gol. Poslednji pokušaj u tom delu meča je viđen u 25.minutu. Janjić je oprobao svoj šut posle asistencije Banjca, ali je to bilo mlako za Kostića. Metalac u tom delu meča se bavio uglavnom sa opstrukcijom igre.

Drugi deo meča znatno zanimljiviji. Već u 47′ nova prilika za Lukića. Sjajno ga je izbacio Smiljanić u prostor, Lukić vara jednog odbranbenog igrača gosta, šutira, ali opet slabo, neubedljivo. Potom tri prilike i za gosta. Prvo je Kecap šutirao sa oko 20 metara od gola Prekovića, a lopta je završila preko gola Inđije. Potom u 53′, Ilić u stoprocentnoj prilici posle asistencije Rovčanina. Ilić usamljen na oko 12 metara od Prekovića, šutira jako, ali je ovaj dovoljno spretan da loptu skrene u korner. U 57′ se oprobao Anđić iz slobodnog udarca. Ipak njegov šut sa 35 metara je završio u rukama dobro postavljenog Prekovića. U nastavku nekoliko poluprilika sa obe strane. Najbliži golu je bio Stoiljković u 83′. Njegov jak šut iskosa sa leve strane uz dosta napora je odbranio Kostić.

Meč je obeležio potom Nemanja Vukmanović koji je u igru ušao u 81.minutu. Ovaj igrač je posle samo tridesetak sekundi zaradio žuti karton, da bi u 87′ uspeo da se izbori i za drugi, isključujući.

Na kraju i poništen gol Inđije u 90+1.minutu. Dobra akcija Smiljanića, lopta ide ka Mitiću, a ovaj odmah do Bosančića koji trese mrežu Kostića. Pomoćnik je brzo reagovao i podigao zastavu iako se na snimku čini da je Bosančić u akciju ušao iz drugog plana.

Na kraju ipak zasluženih 0: 0. Za derbi su ipak falili golovi i raspoloženiji strelci sa obe strane.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 400. Sudija: Danilo Jerinić, pomoćnici: Goran Božović i Novak Novaković, četvrti sudija: Dejan Trifković svi iz Beograda. Delegat: Predrag Ratković iz Pančeva. Žuti kartoni: Smiljanić 8′, Ilić 73′, Kiković 56′ – Inđija, Ilić 82′ – Metalac. Crveni karton: Vukomanović 87′ (drugi žuti) – Metalac.

Inđija: Preković (K), Smiljanić, Ciger, Ivančević, Lukić, Ilić, Kiković (Bosančić 76′), Stoiljković (Vraštanović 90′), Banjac (Mitić 66′), Anđelković, Janjić. Trener: Srđan Blagojević.

Metalac: Kostić, Milekić, Vranjanin, Rovčanin, Anđić (K), Grbović, Kecap (Vukmanović 81′), Ilić, Mijailović, Šarac (Vukadin 85′), Koraksić. Trener Aleksandar Janjić.

Inđija 0 : 0 Metalac
OFK Žarkovo 1 : 0 Javor Matis
TSC 1 : 2 Zlatibor
Bečej 1918 0 : 1 Sinđelić
Trajal 0 : 2 Budućnost
Teleoptik 0 : 1 Bežanija