Radnički preokretom do istorijske pobede u Surdulici
Iako je na poluvreme niški Radnički otišao sa golom zaostatka u odnosu na svog domaćina Radnika u Surdulici (1:0), našao je način u drugom delu da preokrene i na kraju zabeleži rekordnu pobedu, rezultatom 2:1. Trijumf je istorijski jer je ovo najbolji odnos pobeda i poraza nakon 9 kola u čitavoj istoriji kluba.
Ranđelović bio precizan u 71. minutu; foto: Vanja Keser

U prvom poluvremenu Radnički je bio malo bolji rival, ali je do vođstva prvi došao Radnik. Gol Miloša Milovanovića u poslednjem minutu prvog dela doneo je domaćinu prednost od 1:0 na poluvremenu.

Nišlije su loše otvorile drugi deo, čitavih 20 minuta nisu uputile šut ka golu rivala, ali su izmene urodile plodom, a pogodak Lazara Ranđelovića sve promenio. Od 71. minuta rezultat na semaforu bio je jednak, baš kao i odnos snaga na terenu.

Do preokreta tim sa "Čaira" stigao je u 83. minutu, zahvaljujući golu Aleksandra Stanisavljevića, a ovim rezultatom se meč i završio.

Radnički se makar na jedan dan vratio na drugu poziciju u Superligi, pošto će Partizan, od koga trenutno ima bod više, sutra igrati protiv Crvene zvezde, od koje Nišlije imaju bod manje. I u slučaju da sutra crveno-beli ne opravdaju ulogu favorita, niški sastav će priliku da se na duže vreme vrati na drugu poziciju imati sledećeg vikenda, pošto će tada ugostiti beogradske crno-bele.

Radnik je pak nastavio sa serijom loših rezultata, ali je ipak napredovao za jednu poziciju, zbog bolje gol-razlike u odnosu na subotički Spartak. Tim iz Surdulice sledećeg vikenda će gostovati Voždovcu u Beogradu.

Ipak, pre 10. kola Superlige, superligaše sa juga Srbije očekuju okršaju šesnaestine finala Kupa Srbije, zakazanog za 26. septembar. Radnički će u Nišu dočekati Bežaniju, dok će Radnik u Surdulici igrati protiv Radničkog iz Pirota.

Napredak 3 : 0 Dinamo
Čukarički 3 : 1 Spartak ŽK
Vojvodina 3 : 0 Voždovac
Radnik 1 : 2 Radnički (N)
Partizan 1 : 1 Crvena zvezda
Mladost 1 : 0 Proleter
Zemun 2 : 2 OFK Bačka
Rad 1 : 0 Mačva