Konstantin mali za Slogu

Posle 18 godina Sloga je u drugoligaškom društvu, a premijerni meč istovremeno je bio i derbi sa niškim Konstantinom, starim znancem iz KLS. Blizu 500 gledalaca došlo je da pomogne "belima" u godini stabilizacije, a početak meča pripao je gostima koji su posle šestog poena Kraljevčanina Vuletića i vođstva 9-15 naterali klupu domaćih na prvi tajm aut. Usledio je period Slogine odlične igre i rezultatski preokret u 10. minutu 23-21, što je bilo i prvo vođstvo Kraljevčana u meču. Do odlaska na veliki odmor, strateg domaćih Saša Pavlović je rotirao više igrača, držali su Kraljevčani visok nivo igre, pogotovo u odbrani i Sloga je na poluvremenu imala vođstvo od 41-37.

U trećoj četvrtini domaći su pokazali svu odanost dresu i grbu, borili se na najbolji mogući način, zaslužili aplauze na otvorenoj sceni. Ako se to od Đorđevića i Radića očekivalo, onda su srca navijača na prečac osvojili mladi Miletić, Tomašević, Šević i Đekić.

Dirigent lavljeg srca - kapiten Sloge Saša Đorđević

Do kraja utakmice Sloga je čuvala prednost od četiri do šest poena, Nišlije zahvaljujući raspoloženom Veličkoviću nisu želeli da se predaju, ali je pobeda pripala u ovom meču boljoj Slogi. Ono što su "beli" večeras pružili mnogo obećava

SLOGA – KONSTANTIN 74 - 69 (25-23, 16-14, 23-20, 10-12)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 500 Sudije: Miloradović (Beograd), Savić (Kostolac), Zlatković (Beograd)

SLOGA: Šević, Kostić, Đurđević 7, Radić 12, Đorđević 24, Miletić 12, Stamenić, Sretenović, Beloica 10, Tomašević 5, Đekić, Božović 4

KONSTANTIN: Veličković 24, Stošić, Filipović 7, Spasov 5, Vuk Đorđević 6, Vukašin Đorđević, Banduka 9, Vuletić 10, Bjelak 8, Mladenović, Gudžić