Pirot poplaveo: Romantičarke porazile Pirot!

Rukometašice ORK Beograda pobedile su kao gošće ekipu Pirota rezultatom 33:21 (13:8) što je i te kako velika razlika obzirom da se igralo u Pirotu. Romantičarke su se borile takoreći kao lavice da dođu do ova 2 boda i pokažu da žele da se bore za prvo mesto što im za sada ide za rukom. Utakmicu su počele serijom 5-0 a poluvreme završile golom Gudžić Anđele koja je bila najefikasnija na meču sa 9 pogodaka.

U drugom poluvremenu Romantičarke su dodale gas i ubacile "u petu" brzinu pa je gol razlika rasla sve više i više. Utakmicu su završile sa +12. Najefikasnija u domaćem sastavu Bila je Ćirić Ivana koja je ubeležila 6 pogodaka a u gostujućem sastavu Gudžić Anđelu su pratile Garović Sara, Protić Ivana i kapiten ekipe Kostrešević Jelena sa 6 pogodaka.

U drugom kolu Pirot putuje u Rumu gde će odmeriti snage sa Slovenom a ORK Beograd će ugostiti ekipu Vrbasa u Beogradu.