Čelendž kup: Partizan nadigrao finski Diken!

Rukometaši Partizana savladali su finski Diken rezultatom 33:28 (17:16) u prvom meču treće runde Čelendž kupa. Nezaboravno veče na Banjici uveličali su mnogobrojni navijači koji su tokom celih 60 minuta bodrili crno-bele na putu do trijumfa. Domaći tim je uspeo da iznenadi Fince, posebno igranjem Bojana Butulije, koji je na ovom meču pored uloge trenera zaigrao na parketu.

Crno-beli su poveli golom Minića, ali su gosti uzvratili serijom 4:0. Golman Makela je vezao dve odbrane, a njegovi saigrači su to nagradili uspešnom realizacijom brzih kontri. Bojan Butulija je zatražio tajm-aut, a posle kratkog predaha usledila je sjajna akcija domaćih rukometaša. Banduka je namestio cepelin za prvi gol Šotića. Poveli su gosti 6:3, ali je usledila serija od tri pogotka našeg levog krila i izjednačenje. Maestralnu partiju prikazao je Šotić već u prvom poluvremenu, u kom je postigao čak sedam golova.Uspeo je Diken ponovo da dođe do tri gola ”viška” (9:12), ali je Partizan uzvratio preko Butulije, Minića, Banduke i Šotića za prvo vođstvo posle dužeg vremena – 14:13. Do isteka poslednje sekunde prvog poluvremena Partizan je imao prednost od dva gola (17:15), ali su Finci dobili priliku da iz deveterca šutiraju direktno na gol. Svi igrači su stali u blok, ali je gorostasni Granlund nadmudrio postavljen ”zid” i maestralno ”matirao” Ilića. Partizan je tako na pauzu otišao uz minimalnu prednost 17:16.

Crno-beli su sigurnije ušli u drugi deo igre i poveli 20:18. Disali su im za vratom protivnički igrači, polagali nade u Stankevičijusa, braću Broman i Remija, ali ni njihov učinak na ovom susretu nije poremetio odlučni Partizan da upiše evropsku pobedu. Uspevali su gosti da priđu na gol zaostatka, čak i da poravnaju rezultat (27:27), ali je onda usledila golgeterska rapsodija Beogradskih momaka. Diken je tokom poslednjih šest minuta igre postigao samo jedan pogodak, dok su domaći, Makelu savladali šest puta. Ređali su se na listi strelaca Butulija, Stevanović, Banduka i Stevanović. U potpunosti su crno-beli kontrolisali igru, ”čitali” namere rivala, a gostima su dodatno otežali posao golmani Trnavac i Ilić. Na kraju meča rezultat na semaforu pokazivao je 33:28.

Na putu do pobede beogradski tim su predvodili Mladen Šotić i Darko Stevanović sa po osam golova. Kapiten tima uspešno je realizovao sve sedmerce za Partizan (4/4). Raspoloženi dvojac pratio je Miloš Padežanin sa pet postignutih pogodaka.

U gostujućem timu istakli su se Granlund i Stankevičijus sa po šest golova, a iza njih je bio Beni Broman, koji je pet puta zatresao našu mrežu.