PLS: Inđija - Radnički 1923 3:1

Odličnu fudbalsku predstavu su priredili malobrojnim gledaocima na Gradskom stadionu Inđija i kragujevački Radnički 1923.

Inđjija - Radnički 1923, foto: Anđelko Belić, Sportin

Posebno je domaći tim imponovao sa dobrom i agresivnom igrom sve do 70.minuta utakmice. Potom pad u igri, ali gosti to u potpunosti nisu kaznili. Sve je krenulo od 8.minuta, kada je Vraštanović šutirao iskosa sa leve strani iz kaznenog prostora gosta, ali je golman Rumenić bio dobro postavljen. Pet minuta kasnije, opet Vraštanović šutira. Lopta odlazi tik uz stativu i umesto mreže pogađa flašicu sa vodom gostujućeg golmana. Treći pokušaj domaćin ima preko Kikovića. Nova uloga ovom igraču u timu Inđija mu je baš danas "legla", a njegov šut sa oko 20 metrata od gola gosta odlazi pravo u naručje Rumenića.

Nije bilo treća sreća, ali četvrti pokušaj donosi i rezultat na semaforu, 1: 0. Maestro, Janjić sa polovine terena pronalazi inđijskog manekena i strelca Stoiljkovića, koji utrčava u prostor, bocne loptu, prevari istrčalog golmana i egzekucija prelepe akcije nije mogla biti sprečena.

Strasti se nisu ni smirile, a bilo je opet promene na semaforu. Vraštanović i Janjić su presekli napad gosta, usledio je pas ka Stoiljkoviću, ovaj šutira sa nekih 18 metara, golman odbija loptu pravo na noge Lukiću, koji takve poklone pretvara u gol, 2: 0.

U nastavku i prva dobra akcija gosta. Sve je započeo Vujasin, bivši kapiten Inđije, šalje upotrebljivu loptu na suprotnu stranu terena, tamo Tomislav Todorović vara Mirosavljevića, ali iz povoljne pozicije šutira kraj gola domaćina. Vujasin je ponovo na sceni u 42'. Slobodan udarac izvodi ovaj igrač, lopta pada na glavu Petrovića, koji je loše zahvata i šalje daleko od gola Prekovića. Sjajnu akciju beležimo u 45'. Lukić je dobio loptu na levoj strani napada svog tima. Nosi praktično nekoliko igrača na leđima, a onda sjajno centrira na peterac, gde Ivančević šutira glavom direktno u golmana Kragujevčana.

Nastavak utakmice je obeležen sa tempom igre iz prvog dela meča. Inđija beleži dve prilike za gol, a iz treće stiže i do 3: 0. Gol koji se slobodno može svrstati i u poklon gol. Odbranbeni igrač Kragujevčana pokušava da u zadnjoj liniji na suprotnoj strani terena uposli saigrača, a njegovu nameru "čita" Lukić. Preseca ovaj igrač put lopte, ulazi u kazneni prostor, a onda maestralno spoljnim delom kopačke šutira kraj istrčalog golmana za novu zeleno belu radost. Igrao se tada 63'.

Tu domaćin kao da staje. Izvršene su brojne izmene u dva tabora, a gol za gosta stiže u 77'. Dugo su igrači u crvenoj opremi boravili u i oko kaznenog prostora domaćina, lopta stiže na oko 25 metara od gola domaćina, tu šutira Markišić, lopta kači Mitića, dobija parabolu, a golman Preković vrhovima prstiju pokušava da je prebaci preko prečke, neuspešno. 3: 1.

Nastavak donosi bolju igru gosta. Domaćin kao da je izgubio konce dobre igre. Najbliži golu gosti su u 81'. Ratković se našao u onoj stoprocentnoj šansi, ali je Preković sjajno postavljen i sprečava put lopte u njegovu mrežu.

Za kraj i najbolje suđenje ove sezone sudijske trojke u Inđiji. Pustili su fajtersku borbu, koja je bila vrlo fer i bez grubih prekršaja. Čini se takvo suđenje nedostaje prvoligaškoj sceni Srbije.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 400. Sudija: Dejan Gligorević - Zemun, pomoćnici: Milan Pašajlić - Raška, Miloš Karadžić - Beograd i četvrti sudija: Marko Ivković - Valjevo. Delegat: Miodrag Radaković - Žitište. Strelci: Stoiljković 23', Lukić 27' i 63' - Inđija i Markišić 77' - Radnički 1923. Žuti kartoni: Mitić 90' - Inđija, Kovačević 24', Lukić 83' i Petrović 88' - Radnički 1923.

Inđija: Preković (K), Vraštanović (Banjac 58'), Bjeličić, Ivančević, Lukić (Badara 66'), Ilić, Kiković, Stoiljković, Mirosavljević, Janjić (Mitić 76'), Rogač. Trener: Srđan Blagojević.

Radnički 1923: Rumenić, Markišić, Ilić, Tomislav Todorović (Maksimović 66'), Vujasin, Aleksa Todorović, Aleksijević (Lukić 58'), Petrović, Ratković, Zdravković, Kovačević. Trener: Dejan Nikolić.