Budućnost ispustila pobedu, bez golova u derbiju na Trešnjici

Fudbaleri Zete i Sutjeske odigrali su bez golova u derbiju 16. kola Telekom Prve lige, dok je Budućnost ispustila pobjedu u duelu protiv Grblja 1:1.

U tvrdom derbiju vodećih timova nije bilo pogodaka, dok je Budućnost propustila priliku da se izjednači na vrhu tabele sa pomenutim tandemom.

Poveli su Podgoričani ranim golom Ivanovića, propustili mnogo šansi u nastavku, pa ih je Kordić kaznio u 84. minutu.

Pogotkom Miličkovića iz slobodnog udarca Titograd je savladao Mornar i prekinuo niz loših rezultata.

Petrovac je ubjedljivo slavio u Pljevljima 4:0 i potvrdio da dobri rezultati ove sezone nisu slučajnost. Dvostruki strijelac bio je Vujačić.

Iskra je povela protiv Lovćena, ali su gosti preokrenuli i sa 3:1 došli do ubjedljivog trijumfa. Na taj način Cetinjani su prekinuli niz od 12 mečeva bez pobjede.

ISKRA – LOVĆEN 1:3
Milošević 22. – Zarubica 39, Camaj 46, Jablan 90.

RUDAR – PETROVAC 0:4
Jamamoto 25, Vujačić 73, 90, Muharemović 90.

Tabela: Sutjeska 29, Zeta 27, Budućnost 27, Petrovac 27, Titograd 25, Grbalj 19, Rudar 18, Iskra 17, Lovćen 15, Mornar 8.

U derbiju kola sastaće se Zeta i Sutjeska, timovi koji su u dugim nizovima bez poraza. Nikšićani su dobili pet posljednjih utakmica, dok ekipa sa Trešnjice ne zna za neuspjeh još od avgusta. Budućnost će nakon nekoliko loših rezultata pokušati da se pobjedama vrati u duelu sa Grbljem, baš kao i Titograd u meču sa Mornarom. Iskra će biti domaćin Lovćenu, a Rudar Petrovcu.