Finiš delo ukrasio

Sloga je ugostila starog znanca i dužnika iz jesenje polusezone, zrenjaninski Proleter. Odlaganje utakmice sa subote na utorak malo je sputalo domaće koji su bili u slinom naletu posle pobede u Nišu. Počelo je nervozno sa obe strane, gledali smo egal do pred kraj prve četvrtine kada su domaći sa par dobrih odbrana i kvalitetnih rešenja u napadu stigli do šest poena viška 20-14. Sloga je u nastavku uspela da dođe i do devet poea prednosti 31-22 posle prve trojke na meču (Đurđević), ali je Petrović sa četiri trojke vraćao Zrenjanince u igru. Prvo poluvremem obeležio je Dušan Miletić koji je u ovom periodu bio jedini dvocifreni u domaćem timu, sa tri blokade i četiri skoka. Košem Sretenovića domaći su zaključili drugu četvrtinu sa prednošću 41-33.

Odlično su domaći krenuli u trećem periodu, vezane trojke Đorđevića i Radića donele su najveću prednost domaćima 50-35, ali košarkaši iz Banata su odbili da potpišu kapitulaciju. Serijom od 5-0 koju je režirao kapiten Lambić naterali su domaće na prvi taj aut. Odmah je i odlični Petrović stavio trojku u koš "belih" i bilo je jasno da sledi velika borba. Potrajala je serija gostiju, ukupno 4-17, pa je Sloga pred poslednjih deset minuta imala minimalno vođstvo 54-52.

Uspeo je Proleter početkom četvrte deonice i da povede preko Lambića 58-57, ali su domaći odmah uzvratili preko fenomenalnog Miletića. Do kraja velika borba, ali jače nerve su imali domaći i stigli do željenog trijumfa koji su zaključili košem Đurđevića sa centra terena uz zvuk sirene.

Važna pobeda Sloge protiv Proletera - detalj sa jedne košarkaške utakmice

SLOGA – PROLETER NAFTAGAS 79 - 71 (20-14, 21-19, 13-19, 25-19)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 300 Sudije: Ilić, Stamenković, Petković (svi iz Niša)

SLOGA: Šević 3, Kostić, Đurđević 12, Radić 11 (8 sk), Sretenović 2, Đorđević 5, Miletić 20 (11 sk), Matović 8, Simović 16, Erak, Beloica, Tomašević

PROLETER NAFTAGAS: Lambić 14 ( 7 as), Petrović 28 (13 sk), Kovačević 12, Panić, Lalić 9, Vržina, Orlić 2 (6 sk), Stanivuk, Grujić, Grbović 6, Ševaljević