Fešta bez željenog kraja

Fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da svojim vernim navijačima „Crvenim đavolima“ poklone pobedu za jubilarni, 30. rođendan. Učenici Dejana Nikolića nisu pronašli recept za pobedu u susretu sa OFK Žarkovom, tako da je današnja utakmica na „Čika Dači“ okončana nerešenim rezultatom – 1:1 (0:1).

Sav današnji ambijent na „Čika Dači“, veliko slavlje navijača, rekordnih 5000 gledalaca na tribinama i očekivanja da se nastavi serija dobrih rezultata, očigledno su doprineli velikoj tremi fudbalera kragujevačkog tima, koji su pružili partiju ispod njihovih realnih mogućnosti. Želeli su fudbaleri Radničkog 1923 da svojim vernim navijačima „Crvenim đavolima“ čestitaju trideset rođendan na najbolji mogući način, osvajanjem tri boda na utakmici sa Žarkovom, ali su, čini se, u toj želji pomalo i izgoreli.

Doduše, i Beograđni su spremno došli na ovo gostovanje i da u prvom poluvremenu nije bilo raspoloženog Lazara Raičevića na golu Radničkog, možda bi se kući vratili i sa celim plenom. Sa druge strane, raduje još jedan pogodak mladog Đorđa Maksimovića, peti u sezoni, koji će, ako nastavi ovakvim ritmom, uskoro prestići i najboljeg strelca Kragujevčana Mileta Vujasina, koji na svom kontu ima dva gola više.

Prvi detalj vredan pažnje bio je udarac Stevana Kovačevića, junaka minule pobede u Gornjem Milanovcu, koji je tukao sa 16-17 minuta preko gola. Igrao se 6. minut kada se Kiković iznanada našao u prilici da matira Raičevića, ali je golman Radničkog skratio ugao i sprečio vođstvo gostiju iz Žarkova.

Samo pet minuta kasnije još jedna idealna situacija za ekipu Žarkova da dođe do vođstva. Rajić se našao „oči u oči“ sa Raičevićem, koji je i ovoga puta uspeo da skine zicer i spreči najgori epilog po svoj tim.

U 24. minutu pokušao je i štoper gostiju Škorić glavom nakon centaršuta Radenovića, ali nije bio dovoljno precizan.

Tek u 30. minutu domaći tim uspeo je ozbiljnije da pripreti i to nakon slobodnog udarca koji je izveo Varjačić. Lopta je pogodila spoljni deo mreže, ali i to je bilo dovoljno kragujevačkoj publici da ovaj pokušaj svojih ljubimaca nagrade aplauzima.

I onda, u 40. minutu, gosti iz četvrtog pokušaja dolaze do vođstva. Kapiten Žarkova Miloš Šaka je uputio fantastičan udarac sa nešto više od dvadeset metara, a lopta je završila u gornjem desnom uglu pored nemoćnog Raičevića.

Na poluvreme su Kragujevčani otišli sa golom minusa, ali više od rezulatskog zaostatka brinula je neubedljiva i nepovezana igra momaka u crvenim dresovima.

Očekivalo se da će u nastavku Radnički zaigrati nešto bolje i organizovanije, što se i dogodilo naročito nakon ulaska Željka Žerađanina i Miloša Đorđevića. Živnuli su malo naši momci, iako su i dalje igrali u nekom neshvatljivom grču, uz puno grešaka.

Vujasin je u 50. minutu oprobao svoj razorni udarac sa preko dvadeset metara. Bila je to oštra, brza lopta upućena ka golu Žarkova, pa je golman gostiju Nemanja Šćekić imao dosta sreće što je završila pored stative.

Puno negodovanja među publikom na „Čika Dači“ izazvala je situacija iz 66. minuta, kada je Miloš Đorđević pao pred golom Žarkova, a fudbaleri Radničkog zahtevali od sudije Manojlovića da dosudi kazneni udarac, ali je on odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

Četiri minuta kasnije erupcija oduševljenja na „Čika Dači“. Posle dosuđenog prekida u korist domaćeg tima, Željko Žerađanin je ubacio loptu u srce kaznenog prostora, gde je Maksimović utrčao i glavom sproveo loptu u mrežu za izjednačenje – 1:1.

Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat današnje utakmice, mada je domaći tim u sudijskoj nadonkadi vremena imao dobru priliku da dođe do preokreta i sva tri boda. Žerađanin je šutirao, a lopta je maltene na gol liniji pogodila njegovog saigrača Stevana Kovačevića, tako da gosti mogu zahvaliti Fortuni što ih je pogledala u samoj završnici sureta.

RADNIČKI 1923 – OFK ŽARKOVO 1:1 (0:1)

KRAGUJEVAC
Stadion:
„Čika Dača“
Gledalaca: 5000
Sudija: Dalibor Manojlović (Knjaževac)
Pomoćnici: Čedomir Andrejić (Kruševac), Ivan Blagojević (Paraćin)
Strelci: Maksimović u 70. minutu za Radnički 1923, a Šaka u 40. minutu za Žarkovo.
Žuti kartoni: Aleksijević (Radnički 1923), Aleksić, Rajić, Kiković, Milojević, Milović, Ščekić (Žarkovo)

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Popović, Petrović, Zdravković, Aleksijević (od 78. Grbović), Kovačević, Maksimović, Todorović (od 56. Žerađanin), Vujasin, Lukić (od 56. Đorđević).

OFK ŽARKOVO: Šćekić, Aleksić, Marković, Šaka, Škorić, Kiković, Manić (od 86. Mihailović), Lukić (od 63. Milojević), Mijatović, Rajić (od 82. Milović), Radenović.

Sa ovim osvojenim bodom, ekipa Radničkog 1923 je izbila na četvrto mesto prvoligaške tabele sa 45 bodova, tik iza trećeplasirane Inđije. Fudbalere kragujevačkog prvoligaša u narednom, 27. kolu očekuje izuzetno teško gostovanje vodećem TSC-u iz Bačke Topole.