SLZ: Nova podela bodova u Valjevu

U 6. kolu Srpske lige Zapad sastle su se ekipe Vujić Valjevo i Sloboda iz Čačka, a krajnji rezultat 0:0. Početak utakmice nije tako govorio, jer su domaći igrači od prvog zvižduka sudije agilno krenuli ka golu protivnika.  Prva gol šansa vidjena je već u 16. minutu kada je posle odličnog pasa Raševića, igrač domaćih Rajković izašao sam ispred protivničkog golmana, predriblao ga, a potom nonšalantno šutirao u nebranjeni gol što je jedan od odbrambenih fudbalera Slobode iskoristio i loptu izbacio sa gol linije. U 35.minutu Rajković je takodje pripretio udarcem sa 22 metra, ali se istakao golman gostiju odličnom intervencijom.

Nastavak utakmice nije doneo ništa novo, ekipa iz Valjeva je svim silama pokušavala da probije odbrambeni bedem gostiju koji su svoju šansu tražili iz kontri i polukontri. U 55.minutu Rajković  ponovo prima loptu, dribla ali njegov šut zaustavlja sigurni golman čačana. Prava opsada gola Slobode vidjena je u periodu od 80-90 minuta, ali lopta nije pronalazila put do mreže. Mogli su gosti i do sva tri boda u Valjevu ali su loše realizovali brzu kontru pred sam kraj meča. Ekipa Vujić Valjevo je tako zabeležila svoj četvrti uzastopni remi, treći na svom stadionu, dok ekipa Slobode iz Čačka nosi svoj prvi bod u ovogodišnjem takmičenju.

Radnički Stobeks 2 : 0 Železničar
Mačva 2 : 1 Sloga (P)
Sloga (PM) 2 : 0 Pobeda
Jedinstvo Putevi 1 : 2 Jedinstvo
Šumadija 0 : 2 Polet (Lj)
Rudar 3 : 1 Jasenica 1911
Vujić Valjevo 0 : 0 Sloboda (Č)
Partizan (BB) 2 : 0 Sloga (BB)