PLS: OFK Bečej 1918 - Novi Pazar 3:0

Momci sa Tise su, posle 188. minuta, prekinuli golgeterski post i na kraju zabeležili ubedljivu pobedu protiv Novog Pazara rezultatom 3:0. U tome im je umnogome doprineo golman gostiju Zoran Aković, jer je u 1. minutu isključen, pa je desetkovao svoj tim. Iako su prvi krenuli sa centra Novopazarci, brzo su izgubili loptu i Bečejci su preko Dražića krenuli kao njihovom golu, ali je golman Aković istrčao na četrdesetak metara i uklizao u napadača domaćih. Epilog je bio opravdano isključenje. Punih osam minuta trajalo je nadmudrivanje. Gosti su pokušavali da ubede sudiji Uroša Ržića da promeni odluku, ali je delilac pravde ostao neumoljiv.

Sa utakmice OFK Bečej 1918 – Novi Pazar kraj Tise

Nisu gosti dugo izdržali sa igračem manje. Igrao se osmi minut, kad je Bajić izveo udarac iz ugla ubacivši loptu kod druge stative, gde se našao kapiten Nemanja Stanojev i glavom je sproveo loptu u mrežu. Nastavili su Bečejci da dominiraju protiv brojčano slabijeg rivala, ali se Kosta Dražić u tri navrata propisno obrukao. Prviput u 31. posle dodavanja Aleksića,dva minuta kasnije je golman Krasić bio uspešniji prilikom želje Dražića da proigra usamljenog Matijaševića, a u 35. minutujeglavom šutirao preko gola.

I u nastavku je Dražić već u 50. minutu mogao da se upiše u listu strelaca, ali je u situaciji „jedan na jedan“ šutirao kraj istrčalog golmana i lopta je otišla kraj leve stative. Samo četiri minuta kasnije napadač gostiju Milić je glavom šutirao iz jedine povoljne prilike za njegov tim i lopta se od prečke odbila van terena. Na svusreću, trener Dušan Bajić je uveo Mehmeda Avdića umesto indisponiranog Matiješevića i tose pokazalo kao „pun pogodak“. Pardon dva, jer je Avdić, inače Novopazarac, postigao sva gola.

U 67. minutu je vispreni Čedomir Tomčić mogao i sam da ugrozi gol gostiju, ali se odlučio da proigra Avdića, koji je utrčao u kazneni prostor i preciznim šutem pogodio bliži ugao nemoćnog Krasića. I dok su se svi radovali pogotku, Avdić je ostao miran, jer je postigao gol protiv svog matičnog kluba. Ista situacija bila je i u 89. minutu. Dražić je oboren ispred kaznenog prostora,Avdić je majstorski izveo slobodan udarac sa 18 metara i poslao loptu preko živog zida u nebranjeni desni ugao za konačnih 3:0.

U 67. minutu je vispreni Čedomir Tomčić mogao i sam da ugrozi gol gostiju, ali se odlučio da proigra Avdića, koji je utrčao u kazneni prostor i preciznim šutem pogodio bliži ugao nemoćnog Krasića. I dok su se svi radovali pogotku, Avdić je ostao miran, jer je postigao gol protiv svog matičnog kluba. Ista situacija bila je i u 89. minutu. Dražić je oboren ispred kaznenog prostora, Avdić je majstorski izveo slobodan udarac sa 18 metara i poslao loptu preko živog zida u nebranjeni desni ugao za konačnih 3:0.

Bečej: Gradskistadion kraj Tise. Gledalaca:300. Sudija: Uroš Ržić (Železnik). Strelci: Stanojevu 8, Avdić u 67. i 89. minutu za OFKBečej1918. Žuti kartoni: Aleksić (OFK Bečej 1918), S. Islamović iHazirović (Novi Pazar). Crveni karton: Aković (Novi Pazar) u 1. minutu.

OFK Bečej 1918: Živkov -, Mandić 7, Stanojev 7,5, Živković 7, Petrić 7 (od 78. Dabižljević -), Rahić 7, Tomčić 7,5, Aleksić 7, Bajić 7 (od 70. Radić -), Dražić 7, Matijašević 6 (od 59. Avdić 8).

Novi Pazar: Aković -, Hazirović 6, Trtovac 6,5, Omega 6 (od 52. Ragipović 6), A. Islamović 6, Milenković 6,5, S. Islamović 6,5 (od 75. Petrov -), Župić 6, Vusljanin 7, Novalić – (od 1. Krasić 6,5), Milić 6,5.