Srušena građevina na Banjici

Na Banjici je danas odigrana veoma važna utakmica u borbi za opstanak oba tima u Super ligi Srbije. Bolji i kvalitetniji su bili gosti i na kraju zasluženo nose sva tri boda u Zaplanjsku ulicu.

Slab tempo je obeležio prvo poluvreme, igra bez ritma i akcija opasnih po gol. Jedinu kakvu takvu priliku je propustio Ćirković u 16. minutu, kada je šutirao sa nekih 5-6 metara, ali je vratar domaćih Marković izašao kao pobednik.

Samo što je počelo drugo poluvreme dve šanse je inicirao, danas izvanredni Arsić. U 47. minutu je po levoj strani izbacio Mašovića koji pokušavava da savlada Markovića, ali ovaj brani, a samo minut kasnije je lepo centrirao na Jovanovića koji udarcem glave loptu šalje pored gola. Potom je Arsić u 54. minutu oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali je vratar domaćih ponovo bio na mestu.

Prelomni momenat se desio u 60. minutu kada je Šipčić u svom kaznenom prostoru oborio Arsića, a danas nesigurni sudija Lukić pokazao na belu tačku. Posle mnogo prepirki i ubeđivanja, kao i pokazana tri žuta kartona igračima Rada, najstrožu kaznu je prišao da izvede Filip Stuparević. Mudriji i uspešniji je bio Dušan Marković i odbranio šut, ali je na svoju žalost loptu odbio ponovo do izvođača kaznenog udarca koji je sa par metara lako ubacuje u nebranjenu mrežu.

Nakon primljenog gola Rad kreće mnogo odlučnije u napade, ali sem par pokušaja iz daljine da se ugrozi gol Voždovca, najpovoljniju priliku je imao Borko Veselinović u 65. minutu kada sa desetak metara šutira tek neki santimetar iznad prečke.

RAD - VOŽDOVAC 0:1 (0:0)

STADION: FK Rad. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Lukić Lazar. POM.SUDIJE: Milutinović Srđan i Stanojković Aleksandar. STRELAC: Stuparević u 63. minutu. ŽUTI KARTONI: Balabanović, Bainović, Marković, Šipčić, Kasalica, Parađina i Mladenović (Rad), Bošnjak (Voždovac).

RAD: Marković, Bainović, Balabanović, Kasalica (Smiljanić), Parađina, Perendija, Šipčić, Stević, Tričković, Trifunović (Mladenović), Živković (Veselinović).
VOŽDOVAC: Ilić, Arsić (Pavlović), Bošnjak, Ćirković, Jovanović, Luković (Purtić), Mašović, Mihajlov, Sikimić, Srnić, Stuparević (Mikić).