Stotka za kraj

Teska sezona završena vrednom i ubedljivom pobedom - košarkaši kraljevačke Sloge

Na oproštaju od ove takmičarske sezone gost u sportskom hramu na desnoj obali Ibra bila je odlična ekipa Mladosti iz Smederevske Palanke. Košarkaši Sloge su pokazali veliki motiv da izađu kao pobednici iz ovog meča i tako jednu napornu sezonu završe na što je moguće bolji način. Puleni Saše Pavlovića počeli su odlično meč, Simović je bio vrlo raspoložen, ubacio je tri trojke, odlično su ga pratili Beloica, Šević i Radić, pa su gosti samo dva puta u ovom delu meča imali izjednačenje. Trojkom, uz zvuk sirene, Nemanja Simović je postavio konačnih 28-18 nakon prvih deset minuta.

Sredinom druge četvrtine domaći su stekli najveću prednost 45-28,a do nje su stigli zahvaljujući odličnoj igri centra Beloice, kao i organizatora igre Đurđevića i beka Radića. Iskusni sastav iz Smederevske Palanke je uspeo da koliko toliko ublaži vođstvo Sloge, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 52-40.

Činilo se da će Mladost rezultatski da se vrati u meč, jer je jedini Slogin centar Belouca početkom treće deonice zaradio četvrtu ličnu grešku. Ipak, "beli" su ovaj deo odigrali odličnu,a posebno se istakao nemanja Šević serijom poena i lepih akcija sa Đurđevićem i Simovićem. Gosti su u ovom periodu najveći broj poena postigli preko centra Ilića, ali nedovoljno da se smanji prednost Sloge, 76-61.

Đurđević je u poslednjoj deonici bio nerešiva enigma sa Palančane,a kada je mladi Tomašević trojkom doneo Slogi najveću prednost na meču 92-73, bilo je jasno da će bodovi ostati kraj Ibra. Sloga je poslednja tri minuta odigrala sa klincima,a Tomić i Relja Pavlović su svojim poenima doneli Slogi veliku porednost 100-82.

SLOGA – MLADOST (SP) 100 - 84 (28-18, 24-22, 24-21, 24-23)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 100 Sudije: Miloradović (Beograd), Hadžić (St. Pazova) i Tomić (Novi Sad)

SLOGA: Šević 18 (9 sk), Stamenić, Đurđević 12 (8as), Radić 16, Sretenović 2, Pavlović 3, Đorđević, Tomić 2, Simović 24 (5 as), Erak, Beloica 18 (12 sk), Tomašević 5

MLADOST (SP): Đonlić 9, Spasić, Jocić 5, Beader, Todorović 6, Janjušević 7 (5 as), Stanisavljević 17 (8sk), Vejnović 7 (5 as), Miloradović, Ilić 18 (12 sk), Dimitrijević 11, Arsić 6