12.05.2019 Administrator

Rutinskom igrom do novih bodova

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 21. kola Super B lige savladali ekipu „Vranja 1957“ u gostima rezultatom 32-25,poluvreme 18-13 i tako ostali na deobi prvog mesta.

Krenuli su Kragujevčani snažno od početka duela i održavali prednost,sve dok domaćin nije izjednačio u 13-om minutu (5-5) i to je bilo sve što su Vranjanci učinili večeras.Od tog trenutka je odbrambena mašinerija Radničkog počela da melje,što je dalo dodatnu sigurnost u napadu.Gosti su konstantno povećavali prednost i na odmor odlaze vođstvom 13-18.

Drugi deo igre je protekao u istom ritmu,nastavili su Kragujevčani da lome protivnika i održavaju konstantnu prednost od 7-8 golova razlike.Stručni štab je dao priliku skoro svim igračima,koji su to znalački iskoristili.Trener Študer može biti zadovoljan prikazanom igrom,zalaganjem i angažovanjem,a posebno ukupnim učinkom golmana-28 odbrana kombinovano,kao i povratkom na teren rekovalscentom Veselinom Stevanovićem,koji je i poneo laskavu titulu najboljeg igrača utakmice.Konačni rezultat,pobeda Radničkog 32-25 možda i ne odslikava realno stanje na terenu,ali je cilj ispunjen.

Nakon ovog trijumfa,ekipa Radničkog se i dalje nalazi na deobi prvog mesta sa osvojenih 39 bodova.

U redovima domaćina najefikasniji je bio  Đorđe Čolović sa 7 pogodaka,dok je kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bio Veselin Stevanović sa,takođe, 7 postignutih golova.

RK Vranje 1957 –RK Radnički 1964: 25-32 (13-18)

Vranje: Hala “Vranje”. Gledalaca : 100
Sudije: Jovan Cvetković, Luka Petrović
Sedmerci: Vranje 2 (0), Radnički 6 (5)
Isključenja: Vranje 12 min, Radnički  6 min
Igrač utakmice: Veselin Stevanović ( Radnički 1964)

Vranje :  Breti, Aleksić 3, Jovanović, Petrović 4, Jovanović 5, Pavlović 5, Čolović 7, Tasić, Kostić, Đorđijević, Mihajlović, Anđelković, Kostić 1, Stojmenović..

Radnički 1964  :  Blagojević 1, V.Stevanović 7, Ristić 1, Mutavdžić  , Lekić ( 10 odbrana), Dobrosavljević 4, Petrović ( 10 odbrana), Vuković 5, Knežević 2, M.Stevanović , Radenović , Stanojev 5, Bogdanović 2, Đerić ( 8 podbrana), Tomić 4 , Janićijević 1.

Narednog vikenda Radnički će u okviru 22-og,poslednjeg kola ugostiti ekipu Bele Palanke.

Vranje 1957 25 : 32 Radnički 1964
Priboj 32 : 19 Topličanin
Pobednik 34 : 37 Hajduk Veljko
Dubočica 54 39 : 25 Kuršumlija
Žitorađa 43 : 40 Zlatar
Bela Palanka 42 : 28 Lokomotiva