Voša do boda u poslednjoj sekundi

Fudbaleri Vojvodine igrali su nerešeno 2:2 (0:0) protiv ekipe TSC-a, u petom kolu Linglong Superlige Srbije. Pred oko 7.000 gledalaca na „Karađorđu“, strelac za goste bio je Lukić u 49. i 63, dok su golove za Vošu postigli Matić u 71. i Vinsent u 95. minutu.

Tokom prvih pola sata meča, igra se odvijala uglavnom na sredini terena i nijedna od ekipa nije uspevala da stvori ozbiljniju šansu pred golom. Ipak, u 30. minutu, Silađi je došao do lopte u duelu sa Saničaninom i šutirao oštro sa sedam-osam metara iskosa, ali je Rockov odbranio.

Samo sedam minuta kasnije, gosti iz Bačke Topole izveli su odličnu akciju koja se završila udarcem Tumbasevića, Rockov je odbranio, a potom je do odbijene lopte došao Milićević i šutirao sa oko pet metara iskosa, ali je lopta prošla pored stative.

Još bolja prilika za TSC viđena je u 47. minutu, kada je Silađi centrirao sa leve strane, a Lukić sa oko pet metara uputio udarac glavom, koji je sjajno zaustavio golman Rockov. Međutim, samo dva minuta kasnije, Lukić se ipak upisao u strelce.

Ovoga puta, šutirao je sa oko 20 metara od gola Vojvodine, nakon čega je lopta završila u donjem desnom uglu golmana Rockova.

U 56. minutu, Vojvodina je pokušala da uzvrati preko Matića, koji je uputio dobar volej udarac sa petnaestak metara iskosa, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative, da bi u 63. minutu bilo 0:2 za TSC.

Ponovo je Lukić šutirao, ovoga puta sa oko 25 metara i postigao pravi evrogol, pošto je lopta završila u rašljama golmana Rockova.

Već u narednom minutu, Voša je mogla da smanji rezultat preko Drinčića, koji je takođe dobro šutirao sa oko 26-27 metara, ali je Jorgić odlično odbranio, za razliku od 71. minuta, kada su crveno-beli ipak došli do gola.

Sa leve strane, dobro je centrirao Gemović, što je iskoristio Matić i sa četiri-pet metara prosledio loptu u mrežu.

Samo sedam minuta kasnije, Vojvodina je imala sjajnu priliku za izjednačenje, kada je Drinčić centrirao sa desne strane, Vinsent sa tri metra uputio udarac glavom, ali je Jorgić uspeo da odbrani, nakon čega je lopta odskočila preko gola gostiju. Vinsent je mogao da se upiše u strelce i u 89. minutu, kada je dobro centrirao Gemović, ali je lopta, nakon njegovog udarca glavom, ponovo otišla van okvira gola.

Ipak, u 95. minutu, posle slobodnog udarca koji je izveo Drinčić, do lopte je u šesnaestercu TSC-a došao Vinsent i brzom reakcijom uspeo da donese bod svom timu, za veliku radost preko 7.000 gledalaca na „Karađorđu“.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak – Drinčić, Đurišić (od 63. Nešković) – Đuričin (od 51. Gemović), Bojić (od 29. Zukić), Vinsent – Matić.

TSC: Filipović (od 46. Jorgić) – Varga, Skopljak, Tomanović, Tumbasević – Milićević, Silađi (od 85. Rovčanin), Ponjević, Antonić – Arsenijević (od 71. Duronjić), Lukić.

Voždovac 2 : 1 Javor Matis
Mladost 1 : 1 Radnički (N)
Spartak ŽK 2 : 3 Crvena zvezda
Čukarički 2 : 1 Proleter
Vojvodina 2 : 2 TSC
Inđija 2 : 1 Radnik