21.09.2019 FK Vojvodina

Voša poražena od Voždovca

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Voždovca rezultatom 1:2 (0:0), u devetom kolu Super lige Srbije. Pred oko 4.000 gledalaca na „Karađorđu“, strelac za Vošu bio je Nikolić u 67. (p), dok su golove za goste postigli Stanisavljević u 62. i Nikolić u 64. minutu.

Vojvodina je od početka utakmice preuzela inicijativu i imala veći posed lopte, ali je prvu ozbiljnu priliku stvorila tek u 28. minutu, kada je Bojić u šesnaestercu odlično proigrao Matića, a on šutirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

Crveno-beli su i nakon toga nastavili sa napadima, ali u 62. minutu, Voždovac je poveo. Stanisavljević je prihvatio loptu na desnoj strani, ušao u šesnaesterac i potom sjajnim udarcem sa petnaestak metara iskosa poslao loptu u rašlje gola Vojvodine.

Samo dva minuta kasnije, već je bilo 0:2 za goste. Ovoga puta, fantastičan udarac sa oko 25 metara uputio je Nikolić i lopta je još jednom završila u rašljama gola Voše.

Međutim, Vojvodina je brzo smanjila rezultat, pošto je u 66. minutu Kokir prihvatio loptu u šesnaestercu Voždovca, krenuo u dribling i potom bio oboren od strane jednog fudbalera gostiju, a sudija Aleksandar Živković dosudio je penal za crveno-bele. Siguran izvođač najstrože kazne je bio Nikolić, koji je tako vratio neizvesnost u utakmicu.

Do kraja utakmice, igra se odvijala pretežno na polovini Voždovca, ali fudbaleri Vojvodine su teško uspevali da dođu do prave šanse pred golom. Beograđani su se uspešno odbranili i tako osvojili tri boda na ovom meču.

Vojvodina: Rockov – Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak – Drinčić, Gemović (od 64. Kokir), Vinsent (od 59. Đuričin), Bojić – Matić (od 58. Zukić), Nikolić.

Voždovac: Ilić – Cvetković, Stojčev (od 91. Purtić), Nišić, Lasikas – Stanisavljević, Dević (od 67. Krasić), Mikić, Jevtić (od 58. Gjorgijevski) – Nikolić, Hajdin.

Spartak ŽK 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Mladost
Vojvodina 1 : 2 Voždovac
Inđija 0 : 1 Radnički (N)
Partizan 2 : 0 Crvena zvezda
Mačva 0 : 1 Proleter