Nole u četvrtfinalu Tokija, Japanac igra turnir karijere

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Tokija. On je u osmini finala savladao domaćeg tenisera Soedu sa 2-0.

Soeda je u drugom gemu imao brejk šanse ali je Nole sačuvao servis. U narednom gemu napravio je brejk. Do kraja seta Nole je napravio još jedan brejk te je sa 6-3 dobio prvi set. U drugom setu nije bilo brejka do osmog gema. Tada ga pravi Nole ali servis za meč ne koristi. Brejkom u 12. gemu, Nole dobija drugi set sa 7-5.

Nole će u četvrtfinalu igrati protiv Luke Puija, koji je savladao Nišioku. Inače, Nole je demolirao Francuza u polufinalu Australijan Opena.

Za radost domaćih navijača pobrinuo se Učijama. Japanac igra turnir života i došao je u prvo četvrtfinale na turnirima iz serije 500. U osmini finala savladao je Albota sa 2-1 a u četvrtfinalu će igrati protiv Opelke.