Samo četiri gola u mreži Brodoremonta, moglo je više

Kako je počelo malobrojni ljubitelji fudbala, navijači Jedinstva, očekivali su pravu goleadu na današnjem meču i izrešetanu mrežu Brodoremonta iz Kladova. Doduše, čekalo se na prvi pogodak čitavih 38 minuta. Neprestano su domaći fudbaleri napadali stvarali šanse ali lopta nije htela u mrežu. A onda, za samo nekoliko minuta tri pogotka. Najpre je iz penala mrežu gostiju zatresao Petković. Dva minuta kasnije iz blizine je oštrim udarcem na dva nula povisio Mančić, da bi Dragićević svojim pogotkom u 44. minutu  omogućio miran odlazak na poluvreme.

Dobro je počelo i u nastavku meča. U 58. minutu Kostić povećava na četiri nula. I, upravo tada kada je publika očekivala još golova domaći fudbaleri su posustali i primili dva gola. Ne može se reći da su Novomalci strepeli za ishod ovog susreta, stvorili su u finišu utakmice još nekoliko vrlo povoljnih prilika, a da gosti nisu ozbiljnije zapretili.

Saša Popović, predsednik Kluba, je zadovoljan osvojenim bodovima, žali za propuštenom prilikom da se popravi gol razlika, a ima i razumevanja za svoje fudbalere koji duže vreme treniraju i igraju bez ikakve nadoknade.

Sve u svemu, čestitke fudbalerima Jedinstva na osvojenim bodovima i veoma dobroj igri.

Zona istok 8. kolo: Jedinstvo (P) - Brodoremont 4:2 (3:0). Strelci: Petković, Mančić, Dragićević, Kostić.