20.10.2019 Administrator

Radnički pretrpeo prvi poraz

Rukometaši Radničkog su posle teške i iscrpljujuće borbe pretrpeli prvi poraz u šampionatu od ekipe Hajduk Veljka u Negotinu rezultatom 24-22, poluvreme 12-11.Nakon ovog kola, Radnički zauzima drugo mesto sa 8 osvojenih bodova.

I pre utakmice se znalo da će Negotin biti jedno od najtežih gostovanja. Furiozno je krenuo domaćin i za samo 3 minuta poveo rezultatom 3-0. Rano vođstvo kao da je u početku saseklo krila Kragujevčanima, kojima je trebalo malo vremena da dostignu radnu temperaturu poterebnu za ovako težak meč. Serijom 6-2 igrači Radničkog golom Mihajla Kneževića u 14. minutu prvi put prelaze u vođstvo ( 5-6) i kada se činilo da preuzimaju sve konce igre u svoje ruke, mnogo iskusniji Negotinci nameću svoj stil igre, sa dugim napadima do ivice pasive. Tim načinom igre su umrtvili goste i u tom ritmu odlaze na desetominutni odmor minimalnom prednošću 12-11.

Sa dva brza gola na startu drugog dela igre,domaćini opet stiču prednost. Nikako gostujući igrači nisu uspevali da se približe na manje od dva gola razlike, što Hajduk Veljko znalački koristi i u 43. minutu stiče kapitalnih + 4 ( 19-15). Na scenu stupa golman Radničkog Jovan Bogićević koji serijom dobrih odbrana uliva samopouzdanje saigračima,koji serijom dobrih napada dolaze do izjednačenja ( 19-19,48.min), no to je bilo sve što su uspeli da urade večeras u Negotinkoj hali sportova. Imao je Radnički šansu da preokrene, ali se uz par prokockanih kontranapada u poslednjih 5 minuta nije moglo više,t ako da je Hajduk Veljko zasluženio slavio rezultatom 24-22,uz kuriozitet da su oba poluvremena završena istovetnim rezultatom 12-11.

U redovima domaćina najefikasniji je bio  Miloš Topalović sa 7 pogodaka, dok je kod ekipe Radničkog golgeterski najraspoloženiji bio Dušan Medić sa  5 pstignutih golova. Nakon dvonedeljne pauze zbog EHF nedelje, Radnički će ugostiti ekipu Prve Petoletke iz Trstenika u SBB hali Jezero.

RK Hajduk Veljko –RK Radnički : 24-22 (12-11)

Negotin: Hala sportova. Gledalaca : 200
Sudije: Branko Radaković, Nikola Bakmaz
Sedmerci: Hajduk Veljko 3 (2), Radnički 6 (6)
Isključenja: Hajduk Veljko 10 min, Radnički  12 min
Igrač utakmice : Stevan Simić ( Hajduk Veljko)

Hajduk Veljko : Simić ( 16 odbrana), Andrijević 3, Stevanović, Ranđelović, Stojanović, Topalović 7, Petrović 4, Ivković, Stanojčić 2, Pavić 6, Lapadatović 2.

Radnički   :  Bogićević ( 8 odbrana), Stošić, Ristić 1, V.Stevanović 1, Mutavdžić 3, Lekić ( 3 odbrane), Dobrosavljević 1, Knežević 3, M.Stevanović , Radenović , Stanojev 3, Bogdanović 3 , Jovanović ( 2 odbrane), Janićijević 2, Medić 5, Kasalović.

Priboj 26 : 26 Vranje 1957
Jagodina 30 : 23 Topličanin
Žitorađa 26 : 31 Mokra Gora
Hajduk Veljko 24 : 22 Radnički 1964
Kuršumlija 37 : 28 Bela Palanka