Odbojkaši Niša preko Stare Pazove do četvrtfinala Kupa Srbije

ok nisNiški odbojkaši idu korak dalje; foto: Vanja Keser

Pobedom od 3:0 (25:18, 25:18, 25:17) nad Jedinstvom u Staroj Pazovi, odbojkaši Niša obezbedili su plasman u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja. Nišlije su do trijumfa došle odličnim servisima i sigurnim blokovima, a dvojac Numori Keita i Ahmed Ikbajri osvojio je ukupno 45 poena.

Dve superligaške ekipe odigrale su duel i u Kupu, a na kraju su slavili gosti sa juga Srbije koji su na ovom meču imali 11 direktnih poena sa servisa i 7 blokova.

Nakon boljeg početka domaćina i vođstva od 8:4, serijom 4:0 niški igrali su izjednačili (9:9), pa i poveli (11:10). Kada je na servis-liniju stao Numori Keita, Nišlije su napravile novi seriju (5:0) i poveli sa 16:11. Gosti sa juga sigurnom igrom održavali su prednost, a u finišu serijom 4:0 i potvrdili osvajanje prvog seta (25:18).

Dobra igra niških odbojkaša nastavljena je i početkom druge deonice (4:1), ali je Jedinstvo ubrzo izjednačilo (4:4). Usledila je izjednačena igra, pa i nova serija Nišlija, predvođene Ikbajrijem, za prednost od 17:13. To je bila prekretnica u ovom setu i do kraja su gosti samo uvežavali prednost do konačnih 25:18.

Istim ritmom Odbojkaški klub Niš počeo je i treću deonicu (4:1), ali domaćin se nije predavao, pa je do sredine seta gostujući tim imao prednost od par poena. Tada je na servis-liniju stao Ahmed Ikbajri sa pet asa i Niš je poveo sa 18:11. Bilo je to ekipi Dragana Svetozarevića dovoljno za sigurnu pobedu (25:17 u trećem setu).

Nišlije su obezbedile plasman u četvrtfinale koje je na programu 20. novembra i 4. decembra.

Pre toga, u subotu, 26. oktobra od 18 sati dočekuju Novi Pazar u 4. kolu Superlige.

JEDINSTVO - NIŠ 0:3 (18:25, 18:25, 17:25)

Stara Pazova, hala sportova Stara Pazova.

Sudije: P. Balandžić i D. Rogić (Beograd).

Trajanje meča: 63 minuta.

JEDINSTVO: Stanković 5, Pešut 4, Radišić 2, Ćuk 5, Škrbić 6, Roljić 10, Ilinčić (libero), Mladenović 2, Majstorović 1, Pajić 1, Mirković, Paravinja, Radivojević (libero).

NIŠ: Lopar 3, Milovanović 2 (1 blok), Keita 23 (6 as-poena, 4 bloka), Stojković 3, Ikbajri 22 (5 as-poena, 1 blok), Jelić 6 (1 blok), Jović (libero), Pejčić, Nikić, Živanović, Jovanović, Tokić.