Lider sa Bubnja pobedio i u Korićanima

Fudbaleri Šumadije 1903 zabeležili su i desetu pobedu u Šumadijsko-raškoj zoni ove sezone, pošto su danas slavili u Korićanima sa 2:0 (0:0) i time sačuvali prednost od tri boda u odnosu na drugoplasiranu Gružu, koju naredne subote dočekuju na Bubnju. Tri boda osvojila je i Vodojaža pobedom u Resniku protiv domaće Budućnosti (2:1). Fudbaleri Šumadije 1903 boljom igrom u drugom poluvremenu obezbedili četvrtu pobedu u gostima.

U komšijskom duelu, podmlađeni tim sa Bubnja nastavio je seriju utakmica bez poraza, iako je nastupio bez kapitena Ljube Nenadića. Ekipa Šumadije 1903 je boljom igrom u drugom poluvremenu opravdala epitet favorita i postigla dva pogotka, što se pokazalo dovoljnim za osvajanje novih bodova.

Po vetrovitom vremenu gledaoci su videli dva različita poluvremena. U prvom delu domaći tim je uspešno parirao lideru na tabeli i pokušavao da iznenadi kvalitetniju ekipu sa Bubnja. Međutim, bolje fizički i tehnički pripremljeni igrači Šumadija 1903 su posle odmora „dodali gas“ i dva puta savladali golmana

Ispitivanje snaga trajalo je desetak minuta, a prvi udarac ka golu Šumadije uputio je Vlačić. Na drugoj strani, Krstić je posle kontre po levoj strani samo zagrejao dlanove domaćeg golmana Vranića.

U 22. minutu Vlačić, koji je iz Erdoglije pojačao Korićane, iz prekida je šutirao jako, ali to nije bio težak posao za golmana Radosavljevića. U finišu prvog poluvremena pokušao je Savić da dovede u vođstvo zonaša sa Bubnja, ali njegov udarac glavom nije iznenadio Vranića, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Posle odmora, Željko Vasić je osvežio svoju ekipu odmornim igračima i još više ubrazao akcije Šumadije 1903. Priliku za vođstvo lider sa Bubnja imao je preko Savića, koji je sa ivice peterca poslao loptu u ruke golmana Korićana. Pritisak na gol domaćina je u 50. minutu materijalizovan pogotkom. Sa leve strane korner je izveo Krstić i nabacio pred loptu gol. U buketu igrača kratko odbijenu loptu od zemlje glavom je u mrežu poslao štoper Božović i doveo svoju ekipu u vođstvo od 1:0.

Nekoliko minuta kasnije golman domaćina bio je ponovo na velikoj proveri. Božović je iz slobodnog udarca sa oko 25 metara šutirao jako, ali je Vranić uspeo da loptu izbaci u korner.

U 62. minutu Šumadija 1903 postigla je i drugi pogodak. Posle brze akcije kroz sredinu terena, i drugi defanzivac ekipe sa Bubnja Vranićupisao se u listu strelaca. On je protrčao kroz odbranu Korićana i loptu poslao pored nemoćnog imanjaka na golu Korićana za 2:0.

Tada je susret već bio i odlučen. Domaći tim je više vodio računa da ne primi gol, nego što bi ga postigao, jer se videlo da mu je ponestalo snage.

Ipak, ekipa Miloša Dabića nije se predavala. U 70. minutu, posle slobodnog udarca sa desne strane, malo je nedostajalo Bojanu Đusiću, jednom od najzapaženijih u redovima domaćina, da smanji prednost protivnika, jer je njegov šut glavom završio na prečki.

Na kraju dobio se utisak da su obe ekipe zadovoljne konačnim rezultatom. Šumadija 1903 zbog osvojena tri boda, a domaći tim što nije pretrpeo i teži poraz, jer je primao više golova i od slabijih ekipa.

KORIĆANI – ŠUMADIJA 1903 0:2 (0:0)

Igralište: U naselju Korićani.
Gledalaca: 100.
Sudija: Vojin Nikolić (Kragujevac).
Pomoćnici: Nikola Manojlović (Kragujevac), Vladimir Veselinović (Knić). Strelci: Božović u 50. i Vranić u 62. minutu za Šumadiju 1903.
Žuti karton: Vranić (Korićani)

KORIĆANI: Vranić, Stević (od 62. Živanović), Dogandžić (od 46. Petrović), Čpajak, Đusić, Obradović, Stevović, Vlačić (od 65. Anđelković), Aleksić, Stanišić, Đoković.

ŠUMADIJA 1903: Radosavljević, Stefanović, Božović, Vranić, Janković (od 80. Šapić), Rejman, Riznić, Živanović (od  46. Marković), Savić, Đorđević (od 46. Matović), Krstić.

Ovom pobedom Šumadija 1903 je sa 32 boda zadržala vodeću poziciju sa tri boda prednosti od Gruže, koja je juče na domaćem terenu pobedila Apolona 2018 sa 5:0.

Pobedu od 2:1 su danas zabeležili i Grošničani u duelu sa Resničanima. Vodojaža je golovima Milosavljevića u 24. i Perovića u 27. minutu obezbedila prednost koju Budućnost nije mogla da sustigne, iako je preko Brdara u 50. minutu postigla pogodak, kojim je samo ublažila poraz.

Na taj način Grošničani su se sa 20 bodova vratili u gornji deo tabele i trenutno zauzimaju šesto mesto, a Resničani su sa sedam bodova manje ostali na dvanaestoj poziciji.

U ostalim susretima 12. kola Šumadijsko-raške zone postignuti su sledeći rezultati: Polet (R) – Real 2:2, OFK Ras – Omladinac (NS) 1:0, Goč – Radnik 2:3, Novi Pazar 1928 – Bane 0:3, Šumadija (T) – Zvečan 2:1.

Naredno kolo donosi derbi jesenje polusezone, koji će biti odigran na Bubnju, gde će Šumadija 1903, u subotu sa početkom u 13 časova, dočekati Gružu. Budućnost će u Resniku ugostiti Novi Pazar 1928, Vodojaža je gost Radnika u Ušću, a Korićani ekipe Zvečana.

Polet 2 : 2 Real
OFK Ras 1 : 0 Omladinac
Goč 2 : 3 Radnik
Vodojaža 2 : 1 Budućnost
Novi Pazar 1928 0 : 3 Bane 1931
Šumadija 2 : 1 Zvečan
Korićani 0 : 2 Šumadija 1903
Gruža 5 : 0 Apolon 2018