Novobečejci izbili na čelo tabele

Ovako su futsaleri novobečejske Tise proslavili izbijanje na čelo tabele

Aktuelna sezona Druge futsal lige Srbije je izuzetno izjednačena. Čak osam klubova je na tri boda razlike. Pobedom u derbiju devetog kola protiv do tada vodećeg Metalac Kolorada iz Gornjeg Milanovca rezultatom 9:3 (3:2), novobečejska Tisa je preuzela epitet lidera sa 18 bodova, koliko imaju i Grnjemilanovčani. Narednoh šest ekipa ima po 15 bodova, a zahvaljujući gol razlici redosled je sledeći: Konjarnik (17), Ivanjica (15), Bečej (7), Zufo (4), Banjica (2) i Sopot (-3). Međutim, treba dodati da Tisa ima dve, a Ivanjica utakmcu manje. Sve to najavljuje izjednačenu borbu i veliku neizvesnost oko konačnog plasmana.

Odluka o pobedniku pomenutog derbija u Novom Bečeju pala je u drugom poluvremenu. Istina, domaćin je brzo poveo golovima Celina i Tomčića, ali je raspoloženi Dušan Nokolić anulirao vođstvo. Do odlaska na odmor Čedomir Tomčić je postigao još jedan gol i bilo je 3:2. Pomenuti Nikolić je izjednačio na 3:3 početkom drugog poluvremena i to je bilo sve što su Milanovčani uradili kraj Tise. Jer, u daljem toku utakmice usledila je goleada Novobečejaca. Tomčić je postigao i trećigol na utakmici, Guberinić dva, a po jedan Vinović, Čičić i Tomić. Ne samo da su pobedili u derbiju, nego su Banaćani popravili gol razliku (+13), a Milanovčane spustile na -2. Trener Ivan Blažin izveo je sledeći sastav: ČURČIĆ, ČIČIĆ, LETIĆ, GUBERINIĆ, CELIN, Andrić, Tomčić, Stanojev, Tomić, Šojmoši, Stojanov, Vinović.

Bečejci su u minulom kolu gostovai u Bujanovcu iizgubili od ekipe Zuforezultatom 2:3 (1:1). Trener Igor Šošo ni ovoga puta nije mogao da računa na sve igrače, pa su boje Bečeja branili: Vadaski, Dražić, Arđelan, Stanić, Golub, Kobiljski, Ćulum, Vorgučin, Novakov, a golove su postigli Arđelan i Vorgučin.

- Odigrali smo, možda, najbolje ove polusezone, a ostali bez bodova. Pet sekundi nas je delilo od boda, a na minut i po do kraja Golub je imao otvoren put ka golu, protivnički igrač ga je vukao za dres, ali sudije su ostale neme i propala nam je prilika da osvojimo sva tri boda. Međutim, moram da primetim da je bila mučna atmosfera, da su nas navijači sa tribina, čak, pljuvali... Ne bih poželeo nikome da u takvom ambijentu igra. Ali, o tome bi morali da povedu računa u Futsal savezu Srbije, ogorčen je golman Bečejaca Sava Vadaski.

U jubilarnom desetom kolu Bečejci dočekuju u ponedeljak od 18 sati izuzetnu ekipu Ivanjice, a Novobečejci gostuju u Bujanovcu.