IHL: Novi het-trik Čegrinceva u Novom Sadu

Srpski derbi IHL karavana u Novom Sadu pripao je beogradskim crveno-belima koji su bolje otvorili meč i posle uzbudljive i neizvesne završnice slavili 4:2. Još jednom je fenomenalan bio ruski internacionalac Vjačeslav Čegrincev koji je ponovo u mrežu protivnika spakovao tri paka.

Vojvodina – Crvena zvezda 2:4 (0:2, 0:0, 2.2)

Dvorana SPENS. Gledalaca:250. Sudije: Đ. Fazekaš, T. Fazekaš, Popović i Nikolić. Strelci: 0:1 Vjačeslav Čegrincev (9:57), 0:2 Andrija Španjević (13:55), 1:2 Džon Stefanson (40:43), 1:3 Vjačeslav Čegrincev (42:49), 1:4 Vjačeslav Čegrincev (50:09), 2:4 Relja Radosavljević (54:49). Isključenja: Vojvodina 20, Crvena zvezda 16 minuta.

VOJVODINA: Bukebum, Belić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Ekmeščić, Jerković, Marković, Milojković, Nikolić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Stefanson, Tomašević, Vučurević.

CRVENA ZVEZDA: Ranković, Stepanović, Anić, Daniel, Dragović, Janković, Kasitski, Marković, Mašić, Mlađenović, Novaković, Španjević, Tarakan, Vuković, Cvik, Anđelković, Brkušanin, Čegrincev, Podunavac, Popović.

Hokejaši Vojvodine i Crvene zvezde prvi  put su ove sezone ukrstili palice u IHL šampionatu. Beograđani su bolje otvorili meč, Vjačeslav Čegincev i Andrija Španjević matirali su golmana Vojvodine Adama Bukebuma u prvoj trećini i tako stekli odlučujuću prednost pred nastavak meča.

Uzavrela krv na ledenoj ploči u drugom periodu donela je 18 minuta isključenja, a Bukebum i Arsenije Ranković uspeli su da sačuvaju mreže pred završnu trećinu.

I poslednjih 20 minuta ekipe su bile izjednačene, ali sa daleko manje isključenja i po dva gola na svakoj strani. Džon Stefanson smanjio je na 2:1, a samo dva minuta kasnije Čegrincev je još jednim projektilom uzvratio i vratio gostima dva gola prednosti. U 51. minutu Čegrincev i treći put trese mrežu Vojvodine, a pet minuta pre kraja Relja Radosavljević ublažava poraz i postavlja konačih 4:2 za Crvenu zvezdu.

U utakmici prepunoj nepotrebnih čarki na ledu i isključenja bolje su se snašli hokejaši Zvezde, Čegrincev je u prvom delu iskoristio prednost dva igrača više da bi poentirao, a istu tu prednost domaćini nisu iskoristili u drugoj trećini kad su u 23. minutu isključeni Pavle Podunavac i Antonije Mašić.

Ovog vikenda u nastavku takmičenja u IHL šampionatu obe ekipe igraju na svom ledu, Crvena zvezda dočekuje Celje, a Novosađanima dolazi Mladost iz Zagreba.

Izvor: hockeyserbia.com