IHL: Prvi bodovi Lalama na SPENS-u

Hokejaši Vojvodine upisali su prvu pobedu na domaćem ledu u sezoni savladavši Jesenice 4:2. Iako su gosti poveli golom Alena Hadžića u šestom minutu, samo 67 sekundi kasnije Miloš Pušac je posle asistencije kapitena Nemanje Vučurevića spakovao pak iza leđa golmana Gašpera Panjtara za izjednačenje. Vučurević je do kraja prvog dela upisao još jedan poen, ovog puta matirao je Panjtara za vođstvo „Lala“ 2:1.

U nastavku su gosti dodali gas, ali je na golu fenomenalan bio Adam Bukebum. Ipak, iskustvo je učinilo svoje, Jeseničani su iskristili jednu jedinu grešku Kanađanina i izjednačili.

Odlučujuća poslednja trećina donela je mnogo šansi na obe strane, a Bukebum je još jednom bio nerešiva enigma za goste. Ruski internacionalac Bogdan Dergačev zatresao je mrežu Panjtara u 48. minutu za 3:2, a završni udarac za pobedu zadao je jedan od najiskusnijih igrača koji se za manje od mesec dana vratio na led posle zbiljne povrede ruke Miloš Babić sedam minuta pre kraja i obezbedio Vojvodini prve bodove na ledenoj ploči SPENS-a.

Vojvodina – Jesenice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0 )

Ledena dvorana SPENS. Gledalaca 150. Sudije: Đ. Fazekaš, N. Nikolić, D. Popović, S. Požar. Strelci: 0:1 Alen Hadžić (5:19), 1:1 Marko Pušac (6:26), 2:1 Nemanja Vučurević (14:48), 2:2 Krmelj (35:19), 3:2 Bogdan Dergačev (47:25), 4:2 Miloš Babić (53:05). Isključenja: Vojvodina 14, Jesenice 14 minuta.

VOJVODINA: Bukebum, Gnip, Babić, Bjelogrlić, Čengeri, Kol, Dergačev, Ekmeščić, Jerković, Markovićć, Milićević, Nikolić, Pajić, Puketa, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Stefanson, Tomašević, Vučurević.

JESENICE: Žagar, Panjtar, Baloh, Brun, Rauh, Dobravec, Fartek, Finžgar, Hadžič, Ivanović, Jakupovič, Končar, Krmelj, Lesničar, Mašič, Podrekar, Šabanović, Škof, Svetina.

Izvor: hockeyserbia.com