Čović ''pogurao'' Partizan

Večiti derbi, uzbudljiv, dramatičan, na kraju je odlučen u poslednjim sekundama. Partizan je greškama vraćao Zvezdu, koja je poklon uzvratila istom merom, greškom, koja joj je oduzela priliku za produžetak, na kraju 75:72 i peta pobeda Partizana u sezoni.

Zvezda je kao gost bolje krenula u Štark areni, povela (4:8), ali se priča brzo okrenula. Na 7:8 Čović je vodio napad Zvezde, Volden mu je izbio loptu, a posle asistencije Tomasa je Volden i pogodio u kontri uz faul Dobrića, pogodio je i dodatno bacanje za 10:8, nanizao je šest poena.

Seriju 8:0 je poenima zaključio Mozli za prednost 12:8. Posle 15:12 na tri i po minuta pre kraja kvartala usledila je serija 9:1 crno-belih (24:13), čime su Trinkijerijevi puleni prvi put došli do dvocifrene razlike.

Do prve pauze Zvezda je smanjila zaostatak, koji je startom drugog kvartala bio samo -4 nakon što je Odžo pogodio uz dodatno bacanje (26:22).

Svih 12 igrača je u prvom kvartalu koristio Zvezdin trener Gavrilović!

Posle 26:22 usledilo je pogođeno bacanje Tomasa, pa trojka Zagorca (30:22), a sredinom kvartala Veličković je pogodio za 36:25 i dimaćin je opet imao dvocifrenu razliku, Jaramaz je "podebljao" sa dva bacanja (38:25).

Do 17. minuta Partizan je šutirao trojke 1/8, a Zvezda 0/10. Potom je prvu dalekometnu za crveno-bele ubacio Braun za 38:29. Usledila je serija 5:0 Partizana za maksimalnih +14 u 18. minutu (43:29).

Tu su Zagorac i družina prikočili, do poluvremena Zvezda je serijom 8:0 ublažila minus (43:37).

Posrtanje Partizana nastavljeno je i početkom drugog poluvremena, Beron i Odžo su primalki Zvezdu na 45:42, ali je prilikom zakucavanja Odžo udario Jaramaza i dobio je nesportsku. Ubrzo je Braun ubacio trojku za 47:45, a malo kasnije Lazić je ubacio dva bacanja i bilo je samo -1 (49:48).

Razlika, minimalna, je varirala u korist crno-belih, sve dok Dženkins 79 sekundi pre kraja treće deonice nije pogodio trojku i ponovo Zvezdi doneo prednost (54:55). Ipak, do pauze je Volden vratio prednost na stranu domaćina (56:55).

Na startu poslednje deonice pogodio je Pejdž (58:55), Čović je uzvratio trojkom (58:58), istom merom mu je odgovorio Gordić (61:58).

Tada je Gist napravio faul u napadu, a zbog protesta je dobio tehničku potom i morao je van igre zbog pet faulova osam minuta pre kraja, dajući zamajac svom bivšem klubu Partizanu. Pejdž je pogodio bacanje za tehničku, a Gordić povisio na 64:58.

Ipak, nije to obeshrabrilo crveno-bele, Čović je pogodio polaganje, potom i Odžo, a onda je fauliran Čović (64:62) i došao je u priliku da izjednači. No, tu je došlo do koškanja, pa su sudije pokazale tehničku Zagorcu i nesportsku Davidovcu. A, posle pregledanja snimka nesportsku je dobio i Janković.

Čović je pogodio bacanje (64:63), lopta je ostala Zvezdi, koja nije realizovala dva naredna napada, a mogla je do preokreta.

Do 68:66 držali su mali zaostatak crveno-beli, ona je Jaramaz pogodio jedno bacanje, a Gordić trojku (72:66). Probao je prvo tajm-autom trener Zvezde Gavrilović, ali je Odžo u narednom napadu bio tri sekunde u reketu.

U narednom napadu Partizana crveno-beli su dobili tehničku, a Odžo je na zakucavanju faulirao Jaramaza, ali od tri bacanja domaći su pogodili samo jedno, pa su bili "samo" na 73:66.

Partizan je nastavio da promašuje napade, Davidovac je pogodio sa poludistance, a Čović dva bacanja, pa je minut i po pre kraja Partizan vodio sa samo 73:30.

Loš el-ej-ap odigrao je Partizan, na drugoj strani Čović je prodro i pogodio 51 sekundu pre kraja za 73:72.

Pejdž je promašio za tri poena, Zvezda je imala napad za pobedu, ali je Mozli izblokirao Čovića u šutu za tri poena, a u kontri Pejdž je krenuo na kucanje, ali je nameran faul napravio Čović pet sekundi pre kraja. Pejdž je pogodio dva bacanja (75:72), ali je Partizan potom za dve sekunde izgubio loptu i vratio neizvesnost.

Uzvratila je Zvezda istom merom, prilikom izvođenja je Čović nagazio liniju i tu je priči bio kraj.

Partizan – Crvena zvezda 75:72 (26:19, 17:18, 13:18, 19:17)

Beograd - Dvorana: Štark arena. Gledalaca: 15.000. Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Mario Majkić.

PARTIZAN: Volden 13, Zagorac 5, Pejdž 5, Gordić 12, Jaramaz 8, Miletić, Veličković 6, Birčević, Janković 9, Tomas 8, Pejners, Mozli 9. Trener: Andrea Trinkijeri.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 3, Čović 14, L. Braun 9, Davidovac 2, Lazić 2, Faje 4, Beron 9, Dobrić 6, Gist 6, Dženkins 6, Simanić, Odžo 11. Trener: Andrija Gavrilović.