Grafosi preko Dobanovčana ponovo na vrhu

Na veštaku iza južne tribine stadiona Rajko Mitić danas su se sastali pretendent na Super ligu i davljenik koji se grčevito bori za opstanak, ali se po igri u prvom poluvremenu nisu razlikovali. Mučenje lopte, bez pas igre, sa preskakanjem sredine terena, uz po jednu polupriliku je sve od današnjih aktera u prvih 45 minuta.

Emeka jednu odbijenu loptu u 9. minutu, posle centaršuta, zahvata volej udarcem, ali biva neprecizan i bezopasan po Grafičar, dok na drugoj strani u 24. minutu Stanojev snažno šutira sa preko 20 metara, lopta je prohujala kraj gola.
Drugo poluvreme i drugačiji pristup, prva akcija i pogodak. Igrao se 48. minut, levi bek Konatar odigrava dupli pas sa Marongom i kada se približio kaznenom prostoru neodbranjivo šutirao u sam levi donji ugao gola gostiju. Uzvraća Denković u 58. minutu kada je sa 18 metara opalio po lopti, zamalo iznad prečke.

Centarfor domaćih Vidić nastavlja post i ne koristi stopostotnu priliku u 62. minutu. Posle duplog pasa sa Marongom našao se oči u oči sa vratarom Jovanovićem, koji uspeva nogom da odbrani njegov udarac. Ponovo gosti prete samo 3 minuta kasnije, Perić šalje upotrebljiv centaršut u šesnaesterac, najviši, ali ne baš i najprecizniji je bio Emeka. Posle prodora agilnog Maronga po boku u 67. minutu, lopta je došla do Stanojeva, ovaj se driblingom oslobodio svog čuvara i sa petnaestak metara loptu poslao u mrežu za sigurno vođstvo od 2:0.

Stanojev je mogao da se proslavi danas, Džugurdić ga u 77. minutu pronalazi na 5 metara od gola, ali se spetljao i traljavo šutirao te je to bio lak plen za gostujućeg vratara. Rezervista Džugurdić je svojim ulaskom uneo dosta živosti u napad Grafosa, a u 84. minutu šalje loptu volej udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je bio nedovoljno precizan.
Grafičar je ovom pobedom ponovo zaseo na čelo tabele Prve lige Srbije, dok se Budućnost nalazi na dijametralno suprotnoj strani tabele i pred provalijom ispadanja u niži rang.

GRAFIČAR - BUDUĆNOST 2:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Živanović Miloš. POM.SUDIJE: Karadžić Miloš i Milosavljević Nikola. STRELCI: Konatar 48.min i Stanojev 67.min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Marjanović (Grafičar), Đorđević, Stojković i Avram (Budućnost).
GRAFIČAR: Savić, Stanojev, Konatar, Stojić, Marjanović, Vidić, Marong (Đorđević), Dabić (Mladenović), Eraković, Fićović, Kukuličić (Džugurdić).
BUDUĆNOST: S.Jovanović, Radojčić, Stojanović, Dobrijević (Jeličić), Živanović (Markišić), Đorđević, Emeka, Stojković, Denković (I.Jovanović), Avram, Perić.