Sloga porazom završila jesen

Duel napadača Takova Radojičića i štopera Sloge Račića

Kada se šanse ne iskoriste, stiže kazna! Još jednom se pokazalo ne pisano fudbalsko pravilo na delu. Sloga je preko centarfora Babića u prvom poluvremenu imala dve odlične prilike, ali napadač "belih“ nije pogodio mrežu gola gostiju. U ovom delu igre gosti su zapretili samo jednom, odličan šut Radojičića odbranio je vratar domaćih Pantović.

U drugom poluvrmeenu, ulaskom rovitog Vulića, Sloga kreće na sve ili ništa i ponovo Babić ima dobru priliku, ali je Košanin na mestu. Samo minut kasnije zicer za goste, Radojičić je naleteo na jednu loptu nošenu vetrom i šutirao tik pored stative gola Pantovića. Ulsedio je kolosalna prilika za Kraljevčane, Andrić je iskosa sve lepo uradio, ali je stativa spasla gol Takova. Sredinom ovog dela igre ponovo prilika za Babića, dobro je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je Košanin paradom izbacio loptu u korner. I kada se činilo da, po hladnom vremenu i jakom vetru, na Gradskom stadionu neće biti golova, usledila je velika greška kompletne odbrane „belih“, loptu je Alempijević ubacio sa krila, ona je šetala po petercu domaćih i dok su je svi gledali reagovao je Grković i doveo Milanovčane u vođstvo. Sloga do kraja meča nije uspela da stvori šansu,a gosti, opet niz vetar, iz dobrog napada, preko kapitena Mirkovića postigli lep gol za konačnih 0-2.

SLOGA (KV) – TAKOVO 0 – 2 (0 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 150 Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac) 7 Pomoćne sudije: Dejan Đorđević (Požarevac) i Stefan Jeremić (Priboj) 7 Strelci: Grković u 80. i Mirković u 89. minutu Žuti kartoni: Popadić (Sloga), Jovičić i Radojičić (Takovo). Igrač utakmice: Dragan Mirković (Takovo).

SLOGA: Pantović 6,5, Gušani 6 (Čamagić 6), Lekić 6, Stolić 6 (Čolić -), Filipović 6, Popadić 6, Babić 6, Andrić 6,5, Kolaković 6,5, Račić 6,5, Jovanović 6 (Vulić 6,5).

TAKOVO: Košanin 7, Jovičić 6, Ilić 6,5, Mijatović 6, Pavlović 6 (Jočović -), Pavlović 6 (Vukomanović 6), Lazarević 6, Radojičić 6,5 (Alempijević 6,5), Spasojević 6, Mirković 7, Anđelović 6,5, Grković 6,5.

Loznica 1 : 1 Budućnost Krušik 2014
Mačva 1929 0 : 1 Jedinstvo
Sloga (P) 2 : 0 RSK
Sloga (K) 0 : 2 Takovo
Sušica 2 : 1 Mokra Gora
Trepča 0 : 0 Tutin