Grafosi izbušili Oklopnike

Izuzetno hladno vreme i košava nisu omeli igrače obe ekipe da pokažu borbenu i kvalitetnu igru. Od samog početka su krenuli furiozno bez uvodnog ispitivanja snaga. Grafičar je poveo već u 6. minutu, Santrač je izveo slobodan udarac, najviši u skoku je bio mlađani Eraković i loptu od stative poslao u mrežu. Samo 5 minuta kasnije gosti dolaze do izjednačenja iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca koji je izveo Basrak. Prethodno je nesmotreno u šesnaestercu startovao Fićović kada je oborio Stanimirovića.

Posle izjednačenja Zvezdini mladići, a bilo ih je 9 u prvoj postavi kao bonus igrači, nastavljaju sa napadima i Marong u 22. minutu propušta lepu priliku posle centaršuta Gavrića. Nedugo zatim Gavrić izvodi slobodan udarac sa oko 22 metra, lopta završava na gornjoj gredi.

Najzad u 31. minutu drugi pogodak za domaće iz akcije preslikane kao kod prvog. Santrač sa desne strane izvodi slobodnjak, na drugoj stativi se našao Konatar i vratio do Erakovića koji glavom sa desetak metara loptu šalje u donji ugao gola Smedereva. Veliku priliku je potom propustio Gavrić u 44. minutu, kada ga je na 12 metara od gola pronašao Stanojev, šutiravši snažno u sam ugao. Ovaj put se istakao vratar gostiju Trifunović sjajnom odbranom.

Potom gledamo furiozan nastavak drugog poluvremena i za svega 4-5 minuta Grafičar stvara i propušta tri velike šanse. U 48. Vidić, pa 49. Eraković i 52. minutu Marong stavljaju na iskušenje vratara Trifunovića, ali on izlazi kao pobednik iz svih tih duela.

Zatišje traje do 70. minuta kada Stanojev šutira između tri igrača odbrane sa 15 metara, Trifunović je ponovo na mestu. Konatar 5 minuta kasnije pronalazi Vidića na par metara od gola, ali se ovaj spetljao i šansa je otišla u nepovrat. Već u sledećem napadu Grafičar postiže treći pogodak, opet iz prekida i opet glavom. Udarac iz ugla je izveo Santrač, Stojić bio najviši u skoku i iz peterca loptu zakucao u mrežu.

Gosti su uzvratili u 78. minutu Jovković je snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora i dobro zagrejao dlanove Saviću koji loptu odbija samo do Mozesa, a ovaj nespretno sa 5 metara loptu šalje pored gola. U nadoknadi vremena domaći su mogli doći i do ubedljivije pobede, ali prvo Stanojev u 91. minutu, a potom i nespretni Vidić u 95. sa 5-6 metara ne uspevaju da budu precizni, iako usamljeni loptu šalju kraj stative.
Grafičar se ovom pobedom osamio na čelu tabele i sledećeg vikenda igra derbi u Novom Pazaru, dok Smederevo dočekuje Metalac sa nadom da će osvojiti 3 boda i povećati šanse u borbi za opstanak.

GRAFIČAR - SMEDEREVO 3:1 (2:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Mijajlović Borko. POM.SUDIJE: Marjanović Aleksandar i Bilić Svetlana. STRELCI: Eraković 6. i 31.min i Stojić 76.min (Grafičar), Basrak 11.min (k.u.) (Smederevo). ŽUTI KARTONI: Đaković i Ilić (Smederevo).
GRAFIČAR: Savić, Stanojev (Džugurdić), Konatar, Stojić, Santrač, Vidić, Gavrić (Đorđević), Marong (Kukuličić), Dabić, Eraković, Fićović.
SMEDEREVO: Trifunović, Stojković (Jovković), Mirkov, Đorđević, Mozes, Đaković, Rnić, Stanimirović (Levićanin), Ilić, Marković (Bajić), Basrak.