Dunav odneo bodove iz Srbobrana

U zaostaloj utakmici 18.kola Prve srpske lige, Dunav je kao gost savladao Akademik u Srbobranu rezultatom 66:76 (26:19, 12:17, 11:10, 17:30). Domaći su bolje otvorili utakmicu ali su igrači Dunava, i pored velikog broja izgubljenih lopti i promašenih otvorenih šuteva, uspeli da do poluvremena stignu prednost protivnika. U drugom delu košarkaši Dunava zaigrali su mnogo bolje. Borbenom igrom uz zalaganje svih igrača, uspeli su da u poslednjih pet minuta prelome rezultat u svoju korist. I pored velike tenzije i provokacija, što sa tribina što na samom terenu, košarkaši Dunava nisu podlegli pritisku i na kraju su zasluženo slavili pobedu koja mnogo znači. Ovom pobedom Dunav se revanširao Akademiku za poraz u prvom delu sezone. Statistiku sa utakmice u Srbobranu možete pogledati na sajtu kluba. U narednom kolu Dunav na svom terenu u lokalnom derbiju dočekuje ekipu Stare Pazove. Utakmica se igra u subotu u Belegišu sa početkom u 19h.

Akademik 79 : 85 Stara Pazova
Srem 116 : 78 Vrbas
Nova Pazova 83 : 86 Veternik
Odžaci 83 : 76 Velika Kikinda
Dunav 74 : 59 Topola
Meridiana 102 : 74 Radnički
Mladost Teletehnika 92 : 89 Novi Sad MT