Futsaleri Bečeja igrali nerešeno 7:7 u Zrenjaninu

Vodili su Bečejci i Zrenjaninci žestoku borbu

Stari sportski prijatelji, istovremeno i ljuti rivali na terenu, SAS iz Zrenjanina i Bečej podelili su plen u gradu kraj Begeja. Domaćinu je pripalo prvo, gostima drugo poluvreme i na kraju je bilo 7:7 (4:2). Prava je šteta što momci sa Tise nisu izdržali do kraja, jer su u poslednjem minutu utakmica primili izjednačujući pogodak. No, najbitnije je da su ostali neporaženi.

Bečej je u Zrenjaninu startovao u sastavu: VADASKI, GOLUB, KORAĆ, BODONJI, STANIĆ, a kasnije su igrali Arvaji, Arđeljan, Kobiljski i Ćulum, dok golman Lazović nije ulazio u igru. Po dva gola za Bečej postigli su Bodonji, Golub i Korać, a jedanput se u listu strelaca za prvo vođstvo od 7:6 upisao Stanić. Ionako mali broj igrača u rotaciju od 25. minuta je smanjen, jer je Arđeljan dobio drugi žuti karton i morao je u svlačionicu.

- Prvo bih primetio da je ambijent bez navijača, najblaže rečeno, čudan. Mi smo igrali slabo u prvom poluvremenu, ali smo se popravili u nastavku. Šteta što smo 20 sekundi pre kraja primili izjednačujući gol, ali imajući sve u vidu podela plena je nejrealniji ishod utakmice, rekao nam je golman Sava Vadaski.

U narednom 18. kolu drugoligaškog futsal karavana Bečejci dočekuju Metalac Kolorado iz Gornjeg Milanovca, koji ima isti broj bodova 27. Znači, biće to okršaj za prestiž na tabeli. Međutim, ne zna se hoće li to biti narednog vikenda, pošto ima najave da će se sva sportska takmičenja, zbog pandemije korona virus, na izvesno vreme prekinuti.

SAS 7 : 7 Bečej
RB : Radnički 2010
Konjarnik : Ivanjica
Tisa : Banjica
Zufo 3 : 0 Sopot
Metalac Kolorado 9 : 2 Smederevo