09.04.2012 Vinko Janković

PFL Sombor: Hajduk - Mladost 3:1

Sigurnom igrom u oba poluvremena, fudbaleri staparskog Hajduka došli su do tri nova boda u susretu sa ekipom Mladosti iz Kruščića u XIX kolu prvenstva Područne Lige Sombor. Pogocima Tubića u 7 i Zorana Stojšića u 28 minutu prvog poluvremena, domaći sastav umeo je da iskoristi pomoć vetra koji je duvao tokom cele utakmice. Četa trenera Inđića igrala je povezano i sigurno na sredini terena i preko brzonogog napadača, Zorana Stojšića pravila pometnju u odbrani kruščićana. Gost se uglavnom branio i u prvom poluvremenu retko dolazio do gola golmana Pekeza. Nastavak susreta nije doneo neki preokret u igri gostiju iako su imali vetar za saveznika. Domaćini su i u nastavku imali nekoliko izglednih prilika koje nisu iskoristili a u samom finišu susreta , tačnije u 87 minutu, leva polutka Mladosti, Holovati iz solo prodora smanjuje rezultat golom koji ide na dušu golmana domaćih, Pekeza, jer mu ne tako jak šut gostujućeg fudbalera završava tako što mu lopta prolazi ispod stomaka i odlazi u mrežu. Dva minuta kasnije , najbolji pojedinac utakmice, Stojšić, beži odbrani Mladosti i šalje loptu istrčalom Šćepanoviću u nebranjeni deo mreže i postavlja konačnih 3: 1. Nakon toga lepu priliku da poveća vođstvo ima i Purić, ali u idealnoj prilici pogađa samo spoljni deo mreže golagostiju. Utakmica je bila fer i korektna tako da mladi osamnaestogodišnji sudija, Nemanja Mijatović sa svojim pomoćnicima i nije imao težak zadatak .

Stapar, 8. april 2012. godine Igralište Hajduka. Gledalaca 50. Sudija : Nemanja Mijatović (Sombor) Pomoćnici . Mojsović (Apatin)i Mišćević (Sombor) Strelci: Tubić u 7, Stojšić u 28 i 89 za Hajduk iHolovati u 87 minutu za Mladost. Žuti karton: Fekete (Mladost ) Crveni kartoona nije bilo. Igrač utakmice : Zoran Stojšić (Hajduk)
Hajduk: M. Pekez, Staničkov, Tešić, Tubić, I. Pekez, Purić, Nišević, Jusufi (Milenković)Stojšić, Lukić i Benčić-
Mladost: Šćepanović, Nađ, Kokot (Kovijanić);R Rabrenović, M: Rabrenović, Kilić, Đurić, Lukovac, Jerković (Fekete), Holovati i Hančar.