Remi u derbiju PLS

Vodeći tim Prve lige Srbije u derbiju kola dočekao je trećeplasiranu Bačku na pomoćnom terenu Marakane, po idealnom vremenu za igru. Sama utakmica je protekla u jakom tempu sa puno duela, čvrsta i borbena sa puno beskompromisnih startova i iz takve igre nije proisteklo puno prilika za postizanje pogotka.

Od samog početka gosti preuzimaju inicijativu i već u 8. minutu Lukić sa ivice šesnaesterca šutira snažno, ali lopta odlazi pola metra pored gola. Nije prošlo ni 60 sekundi, a kapiten Grafičara, Eraković, pravi veliku grešku u petercu, međutim Đorđević iz idealne pozicije pogađa prečku. Posed je mnogo više bio u nogama gostujućih igrača, ali je Grafičar posle početnih grešaka u odbrani u nastavku dobro zatvorio prilaze svom golu.
Prvi ozbiljniji napad i šansu domaći su imali u 27. minutu kada posle centaršuta Nikolića, Marong zahvata loptu glavom, ali je vratar Ćirić bio na visini zadatka. U 44. minutu Krstović sa ivice kaznenog prostora šutira snažno i za malo neprecizno.

I u drugom poluvremenu posed lopte je bio ubedljivo na strani gostiju, dok domaći preko bokova pokušavaju iz brzih kontranapada da ugroze protivnički gol. Posle jednog takvog prodora po desnoj strani u 54. minutu, Dabić je idealno uposlio Pobulića na desetak metara od gola, ovaj šalje snažan šut, međutim lopta je okrznula nekoga iz odbrane i završila u korneru. Šest minuta kasnije ponovo Dabić lepo centrira, ali Cvetković glavom sa 5-6 metara udaljenosti šalje loptu kraj stative.

Gosti najidealniju šansu imaju u 75. minutu. Škorić je neometan sa 18 metara uputio snažan udarac, ali je lopta završila nekih dva metra od desne stative. Na kraju najpravedniji rezultat i podela bodova koja će puno značiti Bačkopalančanima u borbi za viši rang, dok Grafičar juri prvo mesto samo zbog prestiža, jer nisu u mogućnosti da sledeće sezone nastupaju u Super ligi. Velelepan stadion na Senjaku je u izgradnji, pa će 2022. godine na stogodišnjicu osnivanja, pokušati da ostvare superligaški san.

GRAFIČAR - BAČKA 0:0

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Manojlović Dalibor. POM.SUDIJE: Mitić Miloš i Krstić Slobodan. ŽUTI KARTONI: Krstović, Stojić, Dabić i Čupić (Grafičar), Škorić, Jovanović i Đorđević (Bačka).
GRAFIČAR: Čupić, Stanojev, Stojić, Krstović, Marong, Dabić (Mladenović), Nikolić, Eraković, Odada, Cvetković, Pobulić.
BAČKA: Ćirić, Tomović, Lukić (Velemir), Krstić, Škorić, Zličić (Ilić), Jovanović, Aleksić, Žakula, Đorđević (Ratković), Kostić (Veselinović).