Jedinstvo iz Grdelice zadržalo +6

U vanrednom 25. kolu Prve jablaničke okružne lige Jedinstvo iz Grdelice je doslo i do 8. prolećne pobede na dosta nezgodnom gostovanju u Šišavi. Lakše nego što se očekivalo i sa pola gasa Grdeličani su slavili protiv vrlo neugodnog domaćina koji se grčevito bori za opstanak, Jedinstvo (Šišava)-Jedinstvo (Grdelica) 0: 2 (0: 1).

Grdeličani su od starta meča počeli sa napadima i vež u 5. minutu došli do vodjstva. Posle dobre akcije celog veznog reda i sjajnog centaršuta Nenada Stanojevića na pravom mestu se nalazi Stefanović koji fenomenalnim volej udarcem loptu smesta u donji desni ugao i donosi svom timu prednost za veliku radost Grdeličke Manguparije koji su činili veći deo od oko 200 gledalaca na današnjoj utakmici. I posle vodeceg gola Grdeličani su nastavili sa napadima ali su dobre prilike propustili Stanojević i Kostić tako da se na poluvreme otišlo samo sa minimalnom prednošću gostiju. U drugom delu igre razlika u kvalitetu je još više došla do izražaja i u 60. minutu Nikola Stanojević fenomenalno, milimetarski precizno dodaje loptu Kostiću koji u situaciji 1 na 1 sa golmanom domaćih rutinskom egzekucijom duplira prednost svog tima i rešava pitanje pobednika. Miloš Kostić koji u drugom delu sezone igra kao preporodjen i jedan je od najboljih pojedinaca grdeličkog okružnog ligaša, mogao je još jednom da se upise u listu strelaca ali je njegov udarac u poslednjem trenutku izblokirala odbrana domaćih. Do kraja meča sjajne šanse za goste da povećaju prednost ne koriste Djokić i Stefanović od kojih je u više nego izglednim prilikama bio uspešniji golman domaćih. Jedinu pravu priliku i jedini šut u okvir gola domaći su imali posle greške odbrane gostiju u 85. minutu kada je u situaciji 1 na 1 sjajno reagovao golman gostiju Milošević i sprečio bilo kakvu nadu domaćih da mogu makar do boda. Meč je fenomenalno vodila sudijska trojka predvodjena Nikolom Stamenkovićem iz Leskovca koji su pokazali da zaslužuju da sude i veći rang takmičenja. Ovom pobedom Jedinstvo iz Grdelice je održalo prednost od 6 bodova na vrhu tabele dok je imenjak iz Sisave u vrlo nezgodnoj situaciji i jedan je od glavnih kandidata za niži rang.

U ostalim utakmicama ovog kola manje-više očekivani rezultati. U derbiju kola drugoplasirano Jedinstvo iz Gornjeg Stopanja je pobedilo na izuzetno teškom gostovanju sjajnu ekipu Bobišta rezultatom 2: 0. Bobište je bez svog najboljeg igrača prekaljenog Pedje Ilića, koji je ovaj meč propustio zbog povrede, bilo bolji protivnik u prvom delu igre ali su Stopanjčani boljom igrom u nastavku uspeli da slome otpor domaćina i dodju do vrlo vredne pobede i tako ostanu u trci sa Grdeličanima za Nišku zonu. Radan je u Lebanu lagano došao do novih bodova protiv Mladosti iz Vinarca 4: 0. Budućnost je nastavila sa sjajnim partijama u prolećnom delu sezone i u Orašju je pala i Jablanica iz Medvedje rezultatom 3: 0. Leskovačke Karioke su na pomoćnom terenu stadiona Dubočice došle do vrlo važne pobede u borbi za opstanak protiv Plantaže 3: 2 dok su na svom terenu bili sigurni i fudbaleri Šumadije protiv Gradca kao i Morave protiv Čekmina rezultatom 2: 1. Bivši srpskoligaš iz Bošnjaca je pobedio 1: 0 prežaljeni Navalin u gostima i povećao svoje šanse u borbi za opstanak a vrlo ubedljivi na svom terenu su bili Ladovčani koji su Umac ispratili kući sa 5 golova u mreži.

Do kraja prvenstva je ostalo još 9 kola a ulasku u Nišku zonu se nadaju 3 ekipe. Najveći favorit za 1. mesto je Jedinstvo iz Grdelice koje ima 6 bodova više od Stopanjčana i 10 više od Radana iz Lebana. Računica Grdeličana je više nego jasna, svih 5 pobeda kod kuće i jedna od 4 na gostovanjima i Grdelica se vraća u zonu posle više od 10 godina. To deluje zaista realno ali Grdeličani na svakoj utakmici idu na pobedu i žele da pokažu da su zaista najbolji u ligi i da zaslužuju ulazak u veći rang tako da se neće mnogo baviti računicom već pokušati da pobede sve utakmice do kraja sezone. Kiksevima Grdeličana se nadaju fudbaleri Jedinstva iz Gornjeg Stopanja koji uz to moraju redovno da pobedjuju ako žele ostati u trci a iako imaju dobar raspored ipak gostuju i u Grdelici u pretposlednjem kolu. Najmanje šansi ima Radan iz Lebana koji ima veliki zaostatak ali i vrlo težak raspored u sledećih nekoliko kola. Mnogo toga će biti jasnije mozda već za 10-ak dana kada se u Lebanu u derbiju prvenstva sastaju Radan i grdeličko Jedinstvo.

Što se tiče borbe za opstanak, tu ima još više dilema. Iz lige ispadaju 3 ekipe ali ako iz Niške zone ispadne Vučje onda će ispasti 4 tima. Jedan od njih je već odavno prežaljeni Navalin dok su u najtežem položaju Jedinstvo iz Sisave, Veternica, Jedinstvo iz Bošnjaca i leskovačka Morava. Sve u svemu, sledi nam vrlo zanimljivih 9 kola.

Bobište 0 : 2 Jedinstvo (GS)
Budućnost 3 : 0 Jablanica
Radan 4 : 0 Mladost
Veternica 3 : 2 Plantaža
Jedinstvo (Š) 0 : 2 Jedinstvo (G)
Šumadija 2 : 1 Gradac
Morava 2 : 1 Čekmin
Navalin 0 : 1 Jedinstvo (B)