JOL: Jedinstvo Grdelica - Bobište 5:0

Šokantan poraz u Grdelici od Radana iz Lebana, prvi posle 4 godine na domaćem terenu, kada su gosti pobedili golom iz ofsajda posle promašenog penala domaćih u 90.minutu, a zatim i brodolom u sledećem kolu u Orašju, upalili su alarm u Grdelici jer prava na grešku više nije smelo da bude. Desetkovani brojnim povredama i suspenzijama (Jovanović, Stojanović, Stanojević, Stajković, Savić), bez gotovo pola tima, Grdeličani su u 12. vanrednom kolu Prve jablaničke lige ugostili bivšeg zonaša iz Bobišta.

Dva vezana neuspeha su dosta negativno uticala i na igrače ali i na navijače kojih je na današnjem meču bilo jedva 200 (prosek prošle sezone je verovali ili ne iznosio 1000 gledalaca po meču što je i previše za ovaj rang takmičenja). Iako pod velikim pritiskom i sa omladincima u timu, Grdeličani su sjajno otvorili meč protiv tvrdog i neugodnog protivnika iz Bobišta. Već u 5.minutu utakmice posle greške odbrane gostiju, sjajno reaguje Veličković koji donosi prednost svom timu. U 9.minutu je bilo već 2:0 za Jedinstvo. Sjajnom dugačkom loptom Ćirković je uposlio Djokića za situaciju 1 na 1 što igraču takvog kalibra nije predstavljalo ni najmanji problem da matira golmana gostiju. U 15.minutu novu grešku Bobišta koristi Veličković koji biva oboren u kaznenom prostoru. Golman gostiju je uspeo da odbrani šut Kostića ali odbijenu loptu veznjak domaćih smešta u mrežu. Na 4:0 u 20.minutu je povisio Nikola Stanojević fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca sa više od 30 metara. Prava bomba i gol koji se zaista retko vidja i na evropskim mečevima. U 35.minutu Kostić, koji je konačno počeo da igra onako kako se od njega očekuje, postiže svoj drugi pogodak na meču za 5:0. Senku na ovaj meč je bacila povreda golmana gostiju koji je u sudaru sa svojim igračem polomio nogu. Posle toga svima je manje bilo do fudbala i nije bilo promene rezultata iako su gosti pokušavali da ublaže poraz dok su kod domaćih zaigrali i omladinci.

U sledećem kolu već u nedelju Grdeličani gostuju na izuzetno teškom terenu u Medvedji gde će sa oslabljenim timom i omladincima pokušati da ostvare što bolji rezultat i još više se približe vrhu tabele i borbi za mesto koje vodi u zonu.

U ostalim mečevima 12.kola Cekmin je na svom terenu razbio dojučerašnjeg zonaša Radan iz Lebana rezultatom 4:1, koliko je bilo i na meču u Konopnici gde je lider bio siguran protiv Budućnosti iz Orašja. U Gornjem Stopanju Jedinstvo i Mladost iz Vinarca su podelili bodove, baš kao i poslednji Navalin i leskovačka Morava. Pobedu na svom terenu su zabeležili fudbaleri Plantaže protiv Jablanice iz Medvedje, baš kao i Umac protiv Jedinstva iz Sisave odnosno Progres protiv Šumadije.

Jedinstvo (GS) 1 : 1 Mladost
Plantaža 3 : 1 Jablanica
Jedinstvo (G) 5 : 0 Bobište
Gradac 4 : 1 Budućnost
Čekmin 4 : 1 Radan
Jedinstvo (B) 3 : 4 Veternica
Umac 4 : 0 Jedinstvo (Š)
Progres 2 : 0 Šumadija