23.11.2007 Sportski Žurnal

Ceo plen ode u Ibar
Kraljevčani su sinoć na gostovanju u „dečijem vrtiću“, uz prisustvo TV kamera, prekinuli pobedonosnu seriju Mladog Radnika. Puleni Dragana Đorđevića savladali su Požarevljane sa 3:1 i tako skočili na drugo mesto na tabeli domaće Viner Štediše Superlige.

Odmah na startu meča vodila se neizvesna borba. Igralo se poen za poen, da bi domaćini zahvaljujući manjem broju grešaka ali i odličnom bloku i servisu stigli do prve prednosti od 1:0 u setovima, odnosno 25:21.

U nastavku meča sve je išlo na vodenicu Kraljevčana. Razigrao je 19-godišnji tehničar Predrag Bićanin, iskusnog Ivana Todorovića, ali i Mladena Bojovića, pa su još pri rezultatu 12:7 odbojkaši sa Ibra, napravili razliku od 5 poena, koju su do kraja druge deonica uspešno sačuvali – 20:25.

Sjajno su nastavili izabranici trenera Đorđevića i u trećem setu. Poveli su sa plus tri poena razlike (9:3), međutim odličnom igrom Dejana Čabarkape, domaćin je uspeo da se približi na samo poen zaostatka (18:19). Svi su u tom trenutku, u prepunoj hali u Požarevcu, pomislili da će Mladi Radnik načini prokret, ali od toga nije bilo ništa. Radovan Gavrilović je snažnim servisom načinio odlučujuću prednost (18:23), pa su domaći odbojkaši do kraja seta napravili još samo tri poena – 21:25.

Čvrst blok bio je putokaz Kraljevčana da stignu do šeste ovosezonske pobede. Posle drugog tehničkog tajmauta, kada je bilo 10:16 za gostujući tim, bilo je jasno da će Ribnica iz ovog susreta odneti ceo plen. Konačnih 20:25 doneli su veliku radost Kraljevčanima, koji su na ovom susretu osvojili čak 16 blokova.