Kragujevčani preokretom do tri boda na premijeri

Fudbaleri Radničkog 1923 pobedom su otvorili novu sezonu u Prvoj ligi Srbije. “Crveni” su na današnjoj premijeri, pred praznim tribinama stadiona “Čika Dača”, uspeli da savladaju novajliju u prvoligaškom stepenu takmičenja, ekipu Železničara iz Pančeva, rezultatom 3:1 (1:1).

Tim Aleksandra Linte je do prvih ovosezonskih bodova došao nešto težim putem. Veoma motivisana i kvalitetna ekipa iz Pančeva pružila je žestok otpor Kragujevčanima, naročito u prvih 45 minuta susreta, i prva je došla do pogotka u 34. minutu, ali su domaći do odlaska na odmor uspeli da izjednače, da bi boljom igrom u nastavku utakmice preokrenuli rezultat u svoju korist.

Sam početak susreta nagovestio je jednu otvorenu utakmicu, dobrog ritma. Tek što se krenulo sa centra, gostima se ukazala lepa prilika da dođu do početne prednosti. Posle greške Filipovića na sredini terena, Radivojević je uputio udarac sa ivice šesnaesterca, ali je lopta zakačila nekog od defanzivaca kragujevačkog tima, promenila pravac i završila u korneru.

Dva minuta kasnije sporna situacija u šesnaestercu gostiju iz Pančeva. Nikodijević je nepropisno povučen za dres od strane protivničkih defanzivaca, ali se pištaljka sudije Ivana Stamenkovića tom prilikom nije oglasila.

Nakon vrlo zanimljive uvertire, utakmica je polako ušla u mirniji tok, koji je potrajao do 34. minuta, kada je Savanović osvojio loptu na polovini Radničkog 1923, a zatim se prošetao kroz uspavanu odbranu Kragujevčana i plasirao loptu u mrežu za vođstvo gostiju.

Odbrana Železničara je danas veliku pažnju posvetila Aleksandru Varjačiću, koji je bio izuzetno dobro čuvan u većem delu prvog poluvremena. Ipak, vihorni desni bek Kragujevčana je u 40. minutu uspeo da dođe do prostora za upotrebljiv centaršut, koji Slađan Nikodijević nije uspeo da pretvori u pogodak.

Da Radnički na odmor ne ode sa rezultatskim zaostatkom, postarao se kapiten Stevan Kovačević, koji je lukavim udarcem iz skraćenog kornera u 44. minutu uspeo da iznenadi čuvara mreže Železničara Ivana Lučića.

U poluvremenu je trener Kragujevčana Aleksandar Linta odlučio da mladog levog beka Mateju Dukića ostavi u svlačionici i da umesto njega na teren pošalje nešto ofanzivnijeg i iskusnijeg Igora Vićentijevića.

Ispostavilo se to kao mudar potez stratega Radničkog 1923, budući da je upravo Vićentijević bio asistent novaliji Radovanu Avramu, koji je u 56. minutu doneo preokret i vođstvo Kragujevčanima od 2:1.

Mladi Avram, koji je na svom zvaničnom debiju u crvenom dresu ostavio i više nego odličan utisak, mogao je, pored postignutog gola, da upiše i asistenciju na svoj konto, nakon što je u 63. minutu idealno proigrao Ćirovića, koji se nije najbolje našao u izglednoj poziciji za postizanje pogotka.

Iskusni fudbaler sredine terena se za ovaj promašaj iskupio u 80. minutu, kada je asistirao Slađanu Nikodojeviću za treći pogodak “crvenih” na današnjem susretu, kojim je zapečaćena sudbina Pančevaca.

Imali su Kragujevčani u samom finišu još par lepih prilika da pobedu učine još ubedljivijom. Najbolju je propustio Slađan Nikodijević u 90. minutu, kada je posle izvanredne duge lopte Stevana Kovačevića izbio sam pred golmana Železničara Lučića, ali nije uspeo da ga savlada.

Kada se sve sabere, možemo konstatovati da su “crveni” zasluženo došli do trijumfa na premijeri, koji je, da je bilo malo više koncentracije u završnici akcija, mogao da bude još ubedljiviji.

Naredni izazov fudbalere Radničkog 1923 očekuje za sedam dana na gostovanju još jednom novajliji u ovom rangu takmičenja, leskovačkoj Dubočici.

RADNIČKI 1923 - ŽELEZNIČAR 3:1 (1:1)

Stadion:
 “Čika Dača”. Gledalaca: /. Sudija: Ivan Stamenković (Kaluđerica). Pomoćnici: Nenad Radoičić, Novak Novaković (obojica iz Beograda). Strelci: Kovačević u 44, Avram u 56. i Nikodijević u 80. minutu za Radnički 1923, a Savanović u 34. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Avram, M. Vidović, Petrović, Varjačić, U. Vidović (Radnički 1923), Zorica, N. Marković, Savanović (Železničar).

RADNIČKI 1923: Savić, Varjačić, Dukić (od 46. Vićentijević), Petrović, Filipović, M. Vidović, Kovačević, Ilić (od 62. Ćirović), Avram (od 85. U. Vidović), Todorović (od 73. Rađen), Nikodijević.

ŽELEZNIČAR: Lučić, Jankulov (od 66. Levićanin), Dašić, N. Marković, L. Marković, Plavšić, Stevanović (od 62. Petrović), Zorica, Stojanović (od 46. Jovanović), Savanović, Radivojević (od 62. Kovačević).

RFK Grafičar 2 : 0 Dinamo
IMT 0 : 2 Radnički (SM)
Radnički (P) 1 : 1 Sloga (K)
Kabel 3 : 1 GFK Dubočica
Radnički 1923 3 : 1 Železničar (P)
OFK Žarkovo 0 : 0 GFK Jagodina