Sremci slavili na Novom Beogradu

Počelo je svečarski, pre početka susreta ekipi IMT-a je uručen pehar za osvojeno prvo mesto u srpskoj ligi Beograd. Inače susret novajlija je počeo veoma burno i već u 4. minutu posle greške Abubakara, Peralović se našao sam pred golom gostiju, ali je loptu poslao preko gola. Lopta je više u posedu Radničkog i Mijailović u 22. minutu preti udarcem sa 18 metara, ali biva zamalo neprecizan. Zorić uzvraća minut kasnije šutem sa ivice kaznenog prostora, vratar gostiju se ispružio koliko je dug i odbranio. Ivanović je posle udarca iz ugla u 29. minutu bio najviši u buketu igrača, ali je loptu poslao iznad gola gostiju.

Igrao se 32. minut kada je Vasiljević vratio povratnu loptu do Nikolića, a on je sa 18 metara silovitim udarcem poslao pod prečku nemoćnog Blagojevića i gosti su poveli. Domaći pokušavaju da izjednače i u 37. minutu posle kornera Damjanović se našao usamljen na 5 metara od gola, ali nije uspeo da pogodi cilj. U 41. minutu iznenada sam ispred vratara gostiju izbija Jovanović, Jelovac hrabrom intervencijom bacajući se u noge otklanja opasnost po svoj gol. I kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena Mijailović izvodi skraćeni korner šutirajući direktno u gol na iznenađenje kompletne odbrane domaćih za 2:0.

Prednost od dva gola nije obeshrabrila igrače IMT-a i oni u nastavku na sve načine pokušavaju da preokrenu rezultat. Međutim u nedostatku kvalitetnog špica u tome nisu uspeli. Stvarali su puno šansi, ali uzalud. Lučić u 51, Marković u 52. i Đuković u 73. minutu imaju izgledne prilike, ali što njihova nepreciznost, što vratar gostiju Jelovac dobrim intervencijama i rezultat ostaje nepromenjen. Priliku za popravni IMT ima narednog vikenda u malom gradskom derbiju kod Grafičara, dok Sremci kod kuće dočekuju imenjaka iz Pirota.

IMT - RADNIČKI (SM) 0:2 (0:2)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Delibašić Marko. POM.SUDIJE: Rijavec Nikola i Radić Petar. STRELCI: Nikolić 32.min i Mijailović 45+3.min. (Radnički SM). ŽUTI KARTONI: Zorić, Glišić i Jemović (IMT), Jelovac, Abubakar, Ivković, Obrenović, Krneta i Mićanović (Radnički SM). CRVENI KARTON: Vasiljević 90+3.min (Radnički SM).

IMT: Blagojević, Zorić, Ivanović (Lukić), Marković (Jemović), Glišić (Ristivojević), Stefanović (Đuković), Peralović, Jovanović (Terzić), Damjanović, Radojičić, Lučić.
RADNIČKI (SM): Jelovac, Nikolić, Vasiljević, Abubakar, Petrović, Ivković (Trebovac), Kukolj (Stojanovski), Obrenović, Krneta (Spasojević), Mijailović (Mićanović), Pejović (Bulatović).

RFK Grafičar 2 : 0 Dinamo
IMT 0 : 2 Radnički (SM)
Radnički (P) 1 : 1 Sloga (K)
Kabel 3 : 1 GFK Dubočica
Radnički 1923 3 : 1 Železničar (P)
OFK Žarkovo 0 : 0 GFK Jagodina