Polet siguran u Stejanovcima

Po lepom vremenu, ali veoma lošem terenu, u Stejanovcima je odigrana jedna prosečna utakmica u kojoj su snage odmerile ekipe Borca iz Stejanovaca i ekipa Poleta iz Nikinaca. Ekipa iz Stejanovaca je veoma loše startovala ove sezone, ali se u prošlom kolu konsolidovala i osvojila prva tri boda. Ipak, ekipa iz Nikinaca je bila apsolutni favorit u ovom meču, iako godinama nije osvojila bodove u Stejanovcima.

Nikinčani su u meč ušli veoma oprezno, strpljivo čekajući šansu. Ipak, po veoma teškom terenu bilo je veoma teško igrati, tako da je to dovelo do nervoze u pojedinim trenucima. Do vođstva, gosti dolaze relativno brzo u 11. minutu kada je na odbijenu loptu nakon slobodnog udarca naleteo Alen Marković i sproveo je u mrežu za 0:1.

U nastavku prvog poluvremena, viđena je borba prvenstveno na sredini terena. Domaći su dugim loptama pokušavali da pronađu put do gola gostiju ali to je bilo veoma teško. Gosti su hteli da drugim golom osiguraju prednost, ali su u pojedinim trenucima bili veoma nervozni tako da su sa minimalcem otišli na odmor.

U drugom poluvremenu, gosti su pokazali da su fizički spremnija ekipa i rutinski su odigrali u nastavku. U 55. minutu viđen je najlepši trenutak na današnjoj utakmici, kada je Radenko Perić sa oko trideset metara poslao pravi projektil ka golu Miroslava Ševića za 0:2.

Deset minuta kasnije već je bilo 0:3, i time je pobednik već tada bio poznat. Veoma lep pogodak postigao je i Nikola Petrović, kome je asistirao Miloš Stevanović. Sam Stevanović je na rutinski način, u stilu brazilskih majstora savladao golmana domaćih Ševića pred sam kraj utakmice za konačnih 0:4.

U sledećem kolu ekipa iz Stejanovaca ide na gostovanje u Jazak, dok Nikinčani dočekuju ekipu Graničara iz Grabovaca u komšijskom derbiju.

STADION: Borca. GLAVNI SUDIJA: Ivan Jovanović (Grabovci). DELEGAT UTAKMICE: Zdravko Jankov. STRELCI: Marković u 11., Perić u 55., Petrović u 65. i Stevanović u 86. minutu. ŽUTI KARTONI: Vasić (Polet).

BORAC: Šević, Janković Vlada, Janković Dejan, Ninković, Bognar, Milojević, Tornjanski (od 84. Medić), Lukić (od 46. Bulić), Ratković, Šivoljski, Kresojević.

POLET: Veljović, Živić, Vidić, Lozančić (od 78. Likić), Damjanović, Perić (od 74. Cvijanović), Jović, Marić, Marković (od 78. Vasić), Miletić (od 56. Petrović), Stevanović.

Jedinstvo (K) 1 : 0 Planinac
Sloga (S) 0 : 4 Car Uroš
Borac (S) 0 : 4 Polet
Graničar 8 : 0 Sloga (K)
Fruškogorac 4 : 0 27. Oktobar
Borac (J) 1 : 4 Vojvodina