2. kolo Evrolige: Zvezda ubedljiva protiv Baskonije!

U 2.kolu Evrolige Zvezda je kao domaćin ubedljivo porazila špansku ekipu Baskonije i tako zabeležila prvu pobedu u novoj sezoni.

Petroka, Hol-Lojd-Lazić-Simonović-Kuzmić, koju je na parket poslao Obradović od samog starta je zaigrala izuzetno agresivno protiv španaca, pre svega u odbrani, gde su gosti u nekoliko navrata imali problema da upute šut ili su ga upućivali u poslednjoj sekundi napada. Takav pristup i angažovanje našim igračima je dao šlagvort da povedu sa 7:2 i 9:4. Jedino što je u tim trenucima predstavljalo problem bio je skok, pa je Baskonija na taj način uspevala da uhvati priključak. Veza Hol-Kuzmić je jako dobro funkcionisala pa je naš plej u nekoliko navrata samog na ziceru ostavljao Kuzmića. Lojd je znatno racionalnije ušao u ovu utakmicu, nije forsirao šut te je Zvezda u prvom poluvremenu uglavnom održavala prednost od 4 do 8 poena razlike. Iako je još jednom pružio vrlo dobru igru u defanzivi i  nekoliko puta „step-bekom“ izuo svoje čuvare na ovom meču, utisak je da naš napad škripi kad njime diriguje Volden što je Baskonija uglavnom i koristila da se rezultatski približi u prvom poluvremenu.

Ključni momenat meča, kada je Zvezda prelomila goste odigrao se početkom treće četvrtine kada su Lojd i Simonović pogodili četiri trojke. Zvezda je stekla dvocifrenu prednost i, čini se, još čvršće zaigrala u odbrani. Simonović je i ovog puta pokazao da je najkorisniji u ulozi „spot-ap“ šutera i da zaista nije neophodno da se insistira na njegovom prodoru. Meč je završio sa stoprocentnim šutem za tri – 4/4. Treba naglasiti i da je cela ekipa vrlo dobro šutirala za tri poena- 10/15, sredinom treće četvrtine. Naši igrači su u potpunosti sačuvali, možda najkompletnijeg igrača Baskonije, dok je jedino Gidraitis zadavao probleme našoj ekipi. Može se reći tradicionalno.

I pored stečenog ubedljivog vođstva u trećoj četvrtini, valja naglasiti da naši igrači ni u jednom trenutku nisu obarali ritam niti smanjivali intenzitet odbrane pa je tokom poslednje deonice prednost iznosila i +23 u korist naše ekipe.

Sledeće nedelje na programu je duplo kolo a protivnici će biti Žalgiris i Asvel.

Crvena zvezda – Baskonija 90:73 (23:16, 13:15, 29:18, 25:24)

Dvorana: „Arena”. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Hristos Hristodulu, Mehdi Difala i Kristaps Konstantinovs.

CRVENA ZVEZDA: Hol 7 (11 as), Volden 9, Lojd 30, Davidovac 6, Lazić 2, Rit 3, Radanov, Dobrić 3, Simonović 16, Jagodić-Kuridža 6, Simanić, Kuzmić 8 (8sk).

BASKONIJA: Rajeste, Vildoza 13, Žekiri 2, Henri 6, Sedekerskis 4, Diop 3, Fol, Peters 4, Dragić, Geidraitis 26, Polonara 10, Kuruks.