Metalac pao na startu

Detalj sa utakmice metalac-Bela Palanka

Istorijska rukometna utakmica u Kraljevu. Metalac je po prvi put u svojoj više od pola veka bogatoj istoriji odigrao meč u Super "B" ligi.Nažalost, zbog epidemiološke situacije nije bilo gledalaca na meču sa Belom Palankom. Početak je bio dobar, poveli su domaći 2-0,ali je onda na scenu stupio sjajni golman gostiju Miloš Lazić koji je "spustio roletnu"pred svojim golom.

Za 12 minuta igra nakupio je šest odbrana,a to je omogućilo gostima i seriju brzih napada kojima su došli do vođstva od 5-2. U međuvremenu domaći nisu iskoristili ni sedmerac, gosti su čuvali tri gola prednosti, ali sredinom ovog dela igre domaći su uspeli da priđu na gol zaostatka i nateraju goste na tajm aut. Do kraja prvog poluvremena gledali smo igru gol za gol u kojoj su gosti bili bolji za jedan pogodak 10-11.Metalac je promašio dva sedmerca što je donelo gostima blago vođstvo.

Bela Palanka je početkom drugog poluvremena na krilima sjajnih odbrana drugog Lazića, Nikole uspela da dođe do velike prednosti 15-11,domaći su u ranoj fazi ovog dela meča zatražili tajm aut kako bi se tim prenuo i pokušao doći do preokreta. Metalac je uspeo zahvaljujući dobroj odbrani da dođe do izjednačenja. Nenad Lekić na golu domaćih pravio je čuda i najzaslužniji je štoje Metalac stigao pred kraj meča na korak do pobede. Gosti su na kraju zasluženo pobedili golovima Miodraga Čičića i zahvaljujući odbranama sjajnog Nikole Lazića.

Golmanske odbrane obeležile duel Metalca i Bele Palnake

METALAC-BELA PALANKA 20 - 21 (10 - 11)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Bez gledalaca Sudije: A. Rilak i N.Živić(Kragujevac) Sedmerci: Metalac 6 (3), Bela Palanka 4 (2)  Isključenja: Metalac 12 minuta, Bela Palanka 14 minuta

METALAC: Đukić 1, Blagojević 3, Pribaković,Antonijević,Batrićević, Veljović,Bošković, Lekić (18 odbrana),Đorđević 1, Vukadinović 1, Ne. Stanojčić 1, Tomić,Ni. Stanojčić 9 (3),Milovanović, Janićijević 3 Trener: G. Veselinović

BELA PALANKA: Đurić, Janković, Potkonjak 5,Stoilković 2, Nikolić, Čičić 2, Kostić, Veljković 4 (2), Filipović 2,Đorđević,M. Lazić (7 odbrana), Milanović 3, Pavlović 3,Tenkeš, Urošević 1, N. Lazić (11 odbrana) Trener: M. Todorović

Mokra Gora 35 : 25 Zlatar
Jastrebac 25 : 24 Topličanin
Metalac 20 : 21 Bela Palanka
Priboj 32 : 24 Žitorađa
Hajduk Veljko 30 : 21 Jagodina
Kuršumlija 32 : 27 Vranje 1957