Srpska liga istok: Budućnost pobedila Sinđelić i probila se na 1. mesto

Rezultatom 2:0 savladala je Budućnost niški Sinđelić, ovo je bio 10. trijumf u nizu Popovčana i konačno im je pošlo za rukom da se probiju na 1. poziciju Srpske lige istok. U 12. kolu slavila je i Vlasina u Vlasotincu i Radan u Lebanu, dok su ostali južnjaci izgubili ili odigrali nerešeno.

U proboju na lidersku poziciju Budućnosti je pomogla Morava iz Vladičinog Hana, koja je odigrala nerešeno - 1:1 sa dosadašnjim liderom Timokom iz Zaječara. Ekipa iz Vladičinog Hana je sezonu otpočela sa pet vaznih poraza, ali u poslednje vreme ume da iznenadi favorite - nakon što je savladala petoplasirani Sinđelić i sedmoplasirali Borac, odigrala je nerešeno i sa liderom, kome je ovo bio prvi remi u sezoni.

Protiv Budućnosti, Sinđelić se pokazao kao znatno "žilaviji" rival u odnosu na ostale srpskoligaše, izuzev Radničkog iz Svilajnca. Ipak, i ovog puta su Popovčani slavili rutinski, sa 2:0.

Vlasina je do nove pobede došla nakon preokreta. Timočanin iz Knjaževca je poveo već u 4. minutu, ali su fudbaleri iz Vlasotinca izjednačili dvadesetak minuta kasnije, a početkom drugom poluvremena i poveli. Na kraju 2:1 za Vlasinu i dva boda manje od vodeće trojke (Budućnost, Timok i Radnički) koja ima po 31 bod.

Kao po pravilu, Radan iz Lebana je u poslednjih šest kola svaki meč na strani izgubio, a svaki kod kuće dobio. Tako je bilo i ovog vikenda. Ovog puta, sa 3:1 je pobeđena Mladost iz Medoševca.

Car Konstantin i Pčinja su remizirali na Bubnju, sa 1:1, a istim rezultatom završen je i meč u Prokuplju. Topličanin i Dunav iz Prahova su remizirali, a za Prokupčane ovo je bio prvi bod posle mesec i po dana iliti sedam vezanih poraza.

Poziciju "fenjeraša" od Topličanina je preuzeo Moravac iz Mrštana, koji je kod kuće izgubio od Trstenika, rezultatom 2:5. Ovo je Moravcu bio 8. vezani neuspeh.

Timok 1919 2 : 0 Vlasina
Pčinja : Dunav
Trstenik PPT : OFK Sinđelić
Kablovi 1 : 0 Radnički (S)
Jedinstvo (P) : SFS Borac
Mladost 2 : 4 Budućnost (P)
Timočanin 5 : 0 OFK Topličanin
Radan 3 : 0 SFK Morava