Proleter bolji od Čuke

Proleter, jedno od najprijatnijih iznenađenja dosadašnjeg dela prvenstva, gostovao je na Banovom brdu ekipi Čukaričkog. Oba tima su posle 10 odigranih kola osvojila po 18 bodova i dele 5. i 6. mesto na tabeli. Čuka od samog početka vrši presing i više napada, a prvu priliku za gol su imali u 15. minutu. Pantić je izveo udarac iz ugla, a Šarić je tukao glavom neprecizno, pored stative.

Gosti iz prvog kontranapada dolaze u vođstvo u 19. minutu. Mitrović je sa centra pronašao Mirosavljeva koji je pobegavši odbrani izbegao ofsajd zamku i loptu sa desetak metara poslao ispod golmana Petrovića u gol.

U 27. minutu nakon prodora Pantića i povratne na ivicu kaznenog prostora na loptu natrčava Šarić, ali je šalje samo do stative gola gostiju. Već u sledećem minutu stativa i na drugoj strani. Agilni Mitrović je šutirao sa 15 metara, lopta udara u stativu i odbija se do Babića koji šutira iskosa, loptu je ispred same gol linije uspeo da ukroti mladi Petrović.

Šarić je u 33. minutu solidno šutirao sa oko 20 metara iskosa u suprotan ugao, golman gostiju Petrić se izvio kroz vazduh i izbio je iz roglja. To je bilo sve od prilika i tako je lepo i sadržajno prvo poluvreme završeno minimalnim vođstvom Novosađana.

Prvu priliku u nastavku propuštaju da realizuju gosti. Igrao se 52. minut kada je Milošević centrirao, a Mirosavljev sa 5 metara slabo loptu zahvatio glavom te je ona bila lak plen za domaćeg golmana. Kiša koja je počela da pada u nastavku kao da je više pogodovala vihornim krilima domaćih, pa u 60. minutu vidimo lepu kombinaciju između Ezea i Endiajea koji izlazi sam ispred Petrića, vara ga, a ovaj ga ruši za penal. Siguran izvođač najstrože kazne je Kajević za 1:1. U 77. minutu je moglo doći do putpunog rezultatskog preokreta, ali je na centaršut Tošića, zamalo kratak bio Endiaje.

Događaj koji je odlučio utakmicu zbio se u 86. minutu. U jednom vazdušnom duelu u šesnaestercu Čukaričkog pali su Kajević i Jovanović, a sudija Šegrt je to okvalifikovao kao faul za domaće. Međutim posle ukazane lekarske pomoći gostujućem halfu i dodatnih konsultacija sa pomoćnim sudijom Stojkovićem, svoju odluku je preinačio pokazavši na belu tačku, a Kajevića isključuje, kako se ispostavilo zbog udaranja protivnika laktom u lice. Babić je bio najprisebniji i uzeo loptu da izvede jedanaesterac poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu za velika 3 boda gostima.
Posle četvrte uzastopne pobede Proleter ide na 4. mesto sa 21. bodom, dok Čuka ulazi u krizu rezultata i igre i sa 18 bodova ostaje na 6. mestu. Sledeće 12. kolo Čukarički ide u goste razgoropađenom TSC-u nadajući se povoljnom rezultatu posle 2 uzastopna poraza, dok Novosađani na ˝Karađorđu˝ dočekuju nepredvidivi Voždovac sa željom da nastave niz pobeda.

ČUKARIČKI - PROLETER 1:2 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Šegrt Jovan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Mihajlović Milan. STRELCI: Kajević 61.min (k.u.) (Čukarički), Mirosavljev 19.min i Babić 88.min (k.u.) (Proleter). ŽUTI KARTONI: Puškarić i Lukić (Čukarički), Joković i Kojić (Proleter). CRVENI KARTON: Kajević 87.min (Čukarički).
ČUKARIČKI: Petrović, Tošić, Šarić (Savić), Kajević, Puškarić, Ćirković, Pantić (Kovač), Šapić, Endiaje, Lukić (Rakonjac), Eze (Vidosavljević).
PROLETER: Petrić, Mitrović, Jovanović (Kojić), Pejić, Mirosavljev, Kovačević, Leandro, Joković, Milošević, Babić (Ilić), Milenković (Živojinović).

TSC 7 : 0 Novi Pazar
Čukarički 1 : 2 Proleter
Voždovac 2 : 1 Spartak ŽK
Mladost (L) 2 : 1 Mačva
Napredak 0 : 0 Radnički (N)
Partizan 1 : 1 Crvena zvezda