Naisa lako do trećeg trijumfa u Superligi i liderske pozicije

Laka pobeda za vrh tabele; foto: JV / Vanja Keser

Treću pobedu u nizu u Superligi rukometašice niške Naise ostvarile su u Novoj Pazovi pošto su savladale Mladost rezultatom 37:29 (20:10) u trećem kolu elitnog ranga. Sa sve tri pobede niška ekipa drži lidersku poziciju na tabeli.

Nakon izjednačenog starta meča Naisa je serijom 5:0 povela sa 6:2 u 9. minutu. Dobro su igrale u odbrani, bile sigurne u napadu i niške rukometašice su polako uvećavale prednost. Rezultat posle prvog poluvremena bio je 20:10 u korist gošći iz Niša.

Nakon odmora igračice Mladosti su želele da smanje zaostatak, ali uspele su samo da dođu do minus 6 (30:24 u 50. minutu). Očuvale su Nišlijke vođstvo i na kraju slavile ubedljivo sa 37:29.

Naisa sa sve tri pobede trenutno drži prvo mesto na tabeli pošto treće kolo još nije kompletirano, a velika je šansa da zarži poziciju, jer da je prestigne Jagodina mora da pobedi sa više od 14 golova razlike.

U narednom kolu Nišlijke dočekuju Bekament iz Aranđelovca, a taj meč je na programu 31. oktobra od 18 sati.

MLADOST - NAISA 29:37 (10:20)

Nova Pazova, sala OŠ „Rastko Nemanjić“. Bez gledalaca. Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd). Sedmerci: Mladost 5 (3), Naisa 6 (5). Isključenja: Mladost 2, Naisa 8 minuta.

MLADOST: Maksić (6 odbrana, 1 sedmerac), Stanojević, Macura, Milojević 2, Glušica 4 (2), Potkonjak, Dragosavljević 2, Bulatović 8, Šubarić 2, Lukić, Jovanović 5, Boner 3, Bogunović, Milica Kojčić 3 (1), Bubanja, Marija Kojčić.

NAISA: Milena Petković (20 odbrana, 2 sedmerca), Ivanović, Mitić, Teodora (Zdravković) Petković, Đurović, Radović, Stojanovska 7 (3), Teodora Petković, Stankovski, Stamenković 3 (1), Nikolić 4, Filipović 7, Rajković, Sukur 4, Tasić 7, Gakidova 5 (1).

Mladost 29 : 37 Naisa
Bor RTB 25 : 25 SPD Radnički
Zaječar 1949 19 : 27 Železničar
Jagodina 37 : 20 Mladi radnik
Medicinar 24 : 23 Vojvodina
Vrbas 21 : 29 Bekament BB