24.10.2020 Predrag Maravić

Podela bodova u derbiju kola u Apatinu

Detalj sa meča Mladost APA - Tekstilac, Foto: Predrag Maravić

U prvom poluvremenu odlična igra obe ekipe po suvom vremenu i odličnom terenu na stadionu "Rade Svilar", u Apatinu. Najlošiji akteri su bili sudija Krneta i pomoćne sudije Janjić i Šolaja. Neverovatno je šta su oni presuđivali protiv domaće ekipe, osam žutih i jedan crveno karton, izmišljen penal za goste...

Apatinci su poveli u 45. minutu, Bursać je sjajno centrirao iz slobodnog udarca sa desne strane, Aljoša Jovović je spustio loptu na 8 metara a Dušan Mitrović oštrim šutem poslao loptu u levi ugao nemoćnog golmana gostiju iz Odžaka Miloša Ignjatovića. U drugom poluvremenu kiša je padala nemilosrdno a i sudija Krneta i njegovi asistenti nemilosrdno su kažnjavali Apatince žutim kartonima, prekršajima oko 16-terca a u 65. minutu izmišljenim penalom za goste, kada se Pešić sam sapleo, Krneta isključuje Dulića a još tri igrača Maldosti darovao sa tri žuta kartona zbog izmišljenog penala, kojeg je Miloš Simić sigurno realizaovao u 68. minutu za izjednačenje rezultata 1:1.

Apatinci su igrali sa igračem manje skoro 30 minuta, imali dve šanse za postizanje gola preko A.Jovovića i S.Miškovića koje nisu realizovali. U 82. minutu kapiten Apatinaca Srđan Rapaić, sjajno je izveo slobodan udarac levo nogom sa 30 metara, lopta pogadja prečku pa stativu i odlazi u ruke srećnog golmana Odžačana Ignjatovića.

Imao je i Božičić u 84. minutu šansu za pogodak, ali je njegov čut sa 10 metara blokirao sjajni štoper Apatinaca Vejnović. Za statistiku je vredno istaći, da je doktor domaćih Milan Živić ulazio na teren 12 puta da ukaže lekarsku pomoć povređenim igračima u obe ekipe, 9 puta domaćim i 3 puta gostujućim fudbalerima.

Šef stručnog štaba Apatinaca, Aleksandar Kesić je istakao: - Sjajan derbi kojeg su pokvarili sudije. Imali smo više od igre, šanse.... igrača manje 30 minuta. Žalimo za pobedom, gosti su bili vrlo dobri. Nastavljamo trku za prvaka do kraja prvenstva. Imamo mladu ekipu, sve su to naša deca iz Apatina, sa četiri igrača iz Sombora. Takođe, imamo i sjajnu omladinsku školu u svim kategorijama sa 120 dečaka. Vizija uprave kluba je stasavanje naših igrača u seniorskom tim u naredne tri-četiri godine.

Goran Runjajić, predsednik uo OFK Mladost APA, Apatin

Predsednik upravnog odbora OFK Mladost APA, Apatin, je uspešni mladi privrednik Goran Runjajić, sa svojim saradnicima, ističe: Žalimo za pobedom, idemo dalje u borbi za viši rang. Samo da sve bude regularno u prvenstvu. U ovih 12 kola, sudije su nam isključile pet igrača i  dodelile 30 žutih kartona, uz 5 penala protiv našeg kluba. Nećemo se nikome žaliti, jer tako određuju funcioneri u Fudbalskom savezu Vojvodine. Neviđeno je u fudbalu, da se zapisnik ne radi posle utakmice u službenim prostorijama domaćeg kluba, uz službena lica, predstavnike oba kluba, već to rade delegat i glavni sudija kod svojih kuća, upišu bajke o sjajnom suđenju, ocene od 7,5 do  8,5. A i nemamo pravo da se žalimo ili hi pohvalimo za vrhunsko suđenje. Imamo cilj i viziju našeg kluba, da uz pomoć opštine Apatin, predsednice Korać i njenih saradnika, Apatinske pivare, naših prijatelja i sponzora kluba, da klub za dve-tri godine vratimo u prvu ligu, jer nam je tamo mesto po uslovima koje ima naš OFK Mladost APA u Apatinu.

Hvala redakciji portala - srbijasport.net, koji jedini prati dešavanja u nižim ligama u Srbiji, i daje i nama šansu da pohvalimo ali i da kritikujemo loše stanje u srpskom, a posebno u vojvođanskom fudbalu - rekao je Goran Runjajić, predsednik upravnog odbora OFK Mladost APA iz Apatina.

Tekst: Predrag Maravić

Obilić 2 : 0 Vojvodina (T)
OFK Vrbas 2 : 1 Bajša
Crvenka 1 : 1 Hercegovac
Vojvodina (BG) 4 : 0 Bačka (P)
Srbobran 3 : 2 Njegoš
Radnički (S) 0 : 2 Mladost (T)
ČSK Pivara 0 : 1 Krila Krajine