28.05.2012 Vinko Janković

PFL Sombor: Derbi u Bačkom Brestovcu na ravne časti

Derbi susret XXVI kola Područne Lige Sombor igran u Bačkom Brestovcu između domaćeg BSK-a i Crvenke završen je nerešenim rezultatom 1: 1 i to je ujedno najpravedniji ishod ovog meča koji je na igralištu BSK-a okupio veliki broj ljubitelja fudbala. Po slobodnoj proceni ovoj utakmici je prisustvovalo oko petstotina navijača iz mesta i okoline koji su stvorili divan ambijent, i uz dobro pripremljen teren , dobro vreme i odličnu organizaciju danas su navijači akterima priredili posebne motive da se pokažu u ovako jednoj važnoj utakmici. Bučno navijanje, pirotehnika, namotaji belih traka, , zastave i transparenti i poneki megafon, činili su predivan dekor i nesvakidašnji ambijent koji se retko viđa na igralištima ovoga regiona. Među gledaocima, najviše je bilo domaćina a potom i navijača lidera Crvenke, a utakmici su prisustvovali brojni ljubitelji fudbala iz Stapara, Čonoplje , Kule Odžaka, Sombora, Doroslova Kruščića , Apatina i mnogih drugih mesta . Sve to nabrojano, nekome je davalo podstrek za angažovanje na terenu a nekima je stvaralo jednu dozu treme i nisu pokazali onoliko koliko se od njih očekivalo. Utakmica je počela minutom ćutanja i odavanjem pošte prerano preminulom fudbaleru Pika Prigrevica, Baćanovu, koji je iznenada preminuo na igralištu trenirajući pionire Apatinske Mladosti. A što se samog derbija tiče, . brojna publika je videla dva ravnopravna poluvremena u kojima je svaka od strana bila bolja u jednom. Domaćinima je pripalo prvo, a gostima drugo poluvreme, a tako se kretao i rezultat odnosno golovi. Čim se krenulo sa centra igrači BSK-a su na distanci od dvadeset metara imali slobodan udarac koji je izveo Stanić i uputio šut ka desnom uglu gola Vrbljanca, a ovaj je zakratko odbio loptu na kojiu je natrčao najopasniji strelac domaćih Korać i doveo svoj tim u vođstvo. Devet minuta kasnije i gosti imaju slobodan udarac na koji Kekić nesigurno deluje ali odbijanac nema ko da pretvori u gol. Kako je domaći sastav hteo da već u prvih četrdesetpet minuta obezbedi sigurno vođstvo , redali su se opasniji napadi na gol Vrbljanca. U istom periodu i u žaru borbe , igrači trenera Smilanovskog, zarađuju dva žuta kartona zbog malo oštrije igre a svoju premoć na terenu obeležavaju šansama u 38 minutu kada Korać pogađa prečku, zatim četiri minuta kasnije Bagić glavom promašuje nezaštićeni deo gola crvenčana, da bi minut kasnije iz solo prodora ponovo Korać, stvorio šansu koja ostaje nerealizovana i na kraju dobri čuvar mreže gostiju skida jednu loptu sa glave Čuljku i ostavlja ga bez prilike da nešto konkretno uradi na povećanju vođstva. Nastavak susreta pripada gostima i već u prvom minutu rezultat je 1: 1. Brza akcija po desnoj strani i ubacivanje lopte u sredinu na dobro postavljenog Milana Maleša koji desnom nogom i šutem po sredini gola rezultat vraća na početak. Nervoza sa početka meča i neki teret derbija splašnjavaju tokom sredine drugog dela ali i agresivnost napadača otupljuje i šanse su malo ređe jer se više igra na sredini terena sa retkim izletima po krilu. Vredna pažnje iz drugog poluvremena je još jedna pogođena prečka od strane Koraća u 70 minutu utakmice. Suđenje Mojsovića sa pomoćnicima bilo je visini derbija, a sitnije greške nisu bitnije uticale na rezultat koji je najrealnije oslikao stanje u ovom važnom susretu dve vodeće ekipe na tabeli. Posle današnje utakmice, stanje na vrhu tabele je ostalo isto i u narednim mečevima rivali će , svako prema svojim mogućnostima i željama menjati nešto na bolje ukoliko je želja za višim rangom i dalje aktuelna.

Bački Brestovac, 27. maja 2012 Igralište BSK-a. Gledalaca 500. Sudia : Mojsović, Pomoćnici : Jerilović i Rakić (svi iz Apatina) Delegat Filipović (Sombor) Strelci : Korać u 1 za BSK, a Milan Maleš u 46. za Crvenku. Žuti kartoni: Božić, Orsić, Mitrović i Popović (BSK) a Svitić (Crvenka ) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Končar (Crvenka).

BSK: Kekić, Bagić, BožićPopović (Divjak), Milošević (S. Stanić), Mitrović, Korać, Orsić, Milanović, D. Stanić i Čuljak. Crvenka: Vrbljanac, Končar, Dragović, Latinović, Šušilović, Subotić, Martinović (Svitić), Mi. Maleš (Vidarić), Matijašević, Ma. Maleš (Bata)i Đurđević.